نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/26      9:20:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:108


نسخه چاپی
اهتمام مرزبانی ناجا برای رونق بازارچه های مرزی/ مسائل و مشکلات مناطق مرزی را در سطح استانی و ملی پیگیری می کنیم
گروه ناجا - فرمانده مرزبانی ناجا به تلاش و حمایت های مرزبانی برای رونق بازارچه های مرزی تاکید و بیان کرد: رونق این بازارچه ها به رفاه و معیشت مرزنشینان کمک کرده که این امر قطعاً در تقویت امنیت مناطق مرزی نقش بسزایی دارد.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضایی" در نشست صمیمی با ریش سفیدان، متنفذان و مرزنشینان بخش "داشلی برون" گنبدکاووس، اظهارداشت: روابط و همکاری‌های دو کشور ایران و ترکمنستان در سطح خوبی قرار دارد و هیچ مشکل امینتی و مرزی بین دو کشور وجود ندارد.

وی با اشاره به 1200 کیلومتر مرز خشکی مشترک میان ایران و ترکمنستان، به تلاش مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی برای رونق بازارچه های مرزی دو کشور تاکید و خاطرنشان کرد: هیچ مانعی در این رابطه وجود ندارد زیرا رونق این بازارچه ها به رفاه و معیشت مرزنشینان کمک کرده که این امر قطعاً در تقویت امنیت مناطق مرزی نقش بسزایی دارد.

این مقام ارشد مرزبانی ناجا با تجلیل از مهمان نوازی و محبت مردم مرزنشین استان گلستان نسبت به مرزبانان و همراهی و تعامل آنان در تامین امینت مناطق مرزی، افزود: مردم این دیار از مرد و زن و کوچک و بزرگ، مهربان و مهمان نواز هستند و این محبت آنان به نیروهای مرزبانی در واقع تکریم انقلاب و آرمان های آن است.

سردار رضایی با بیان اینکه وجود چنین مرزنشینانی مایه افتخار نظام جمهوری اسلامی است، گفت: مرزبانی نیز متقابلاً خدمت به مرزنشینان و تلاش برای افزایش رفاه و آرامش آنان را وظیفه خود دانسته و مسائل و مشکلات مردم این مناطق را در سطح استانی و ملی پیگیری می کند.

وی گفت: مرزبان و مرزنشین در کنار هم از مرزهای سیاسی و جغرافیایی این سرزمین در برابر دشمنان صیانت می کنند.

سردار رضایی گفت: جمهوری اسلامی ایران به برکت تلاش بزرگان دینی، خون شهیدان، هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، مردم متدین، ولایتمدار و همیشه در صحنه، دارای عزت و اقتدار در منطقه و جهان شده که همه بایستی قدردان این عزت باشیم.

وی، مرزنشینان را پاسداران عزت جمهوری اسلامی دانست و افزود: امروز و در قالب بیانیه رهبری درخصوص گام دوم انقلاب، باید تلاش کنیم تا نسل جوان را با ارزش ها، آرمان ها و عزت های کشورمان در برابر توطئه های دشمنان آشنا کنیم که در این بین نقش علما و معتمدین سنگین است.

این مقام عالی مرزبانی ناجا اضافه کرد: امروز دشمن از طریق برنامه های ماهواره ای و فضای مجازی به دنبال آسیب زدن به اعتقادات دینی مردم بالاخص نسل جوان است که بایستی مراقب باشیم تا نسل جوان ما آسیب نبیند.

فرمانده مرزبانی ناجا در بخش دیگری از سخنان خود از پیگیری مسائل و مشکلات مطرح شده توسط بخشدار "داشلی برون"، امام جمعه شهر "اینچه برون" و برخی معتمدان و بازاریان این بخش مرزی خبر داد و گفت: رونق بازارچه مرزی، اختصاص حق آبه رودخانه اترک، ترمیم کناره های آسیب دیده این رودخانه در جریان سیل روزهای آغازین امسال و مسائل زیست محیطی از جمله پدیده ریزگردها را از طریق مسئولان استانی پیگیری می کنم.

سردار رضایی گفت: مرزبانی از ایجاد و رونق بازارچه‌های مرزی میان ایران و ترکمنستان در شهرهای مرزی استان‌های خراسان شمالی، رضوی و گلستان به ویژه بازارچه اینچه برون گنبدکاووس استقبال و از آن حمایت می کند.

گفتنی است، قبل از شروع نشست صمیمی با مرزنشینان ، فرمانده مرزبانی ناجا و هیئت همراه از تعدای پاسگاه های مرزی گلستان بازدید کردند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون