نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/26      15:2:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:114


نسخه چاپی
ضرورت استفاده از صندلی و قفل کودک
گروه استان ها – تهران بزرگ - مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور پایتخت به ضرورت استفاده از صندلی و قفل کودک هنگام حضور کودکان در خودرو تاکید کرد.
 

یکی از آسیب‌هایی که همواره در کمین کودکان داخل خودرو وجود دارد این است که برخی والدین از روی محبت یا سهل‌انگاری کودکان خود را هنگام رانندگی در صندلی جلو نشانده یا آن‌ها را در آغوش می‌گیرند. خطرناک‌تر اینکه مشاهده می‌شود راننده وسیله نقلیه حین رانندگی، فرزند خردسالش را روی پای خود قرار می‌دهد.

لازم است والدین به این نکته توجه داشته باشند که در چنین شرایطی کوچک‌ترین ترمز یا برخورد با یک وسیله نقلیه باعث می‌شود اولین کسی که به جلو پرتاب می‌شود و از این بابت آسیب می بیند همان خردسالی است که به ‌شکل غیرایمن در خودرو نشسته است. به زبان ساده فرزند خردسال، سپر بلای والدین خود می‌شود. لذا لازم است برای فرزندان خردسال حتماً از صندلی کودک استفاده شود که به‌ وسیله کمربند ایمنی به صندلی عقب متصل می‌شوند. با این کار است که می‌توان ایمنی کودکان را تضمین کرد.

اگر فرزند خانواده به سنی رسیده که نیازی به استفاده از صندلی کودک ندارد، به‌ منظور جلوگیری از باز کردن ناگهانی در خودرو حتماً قفل کودک را که بر روی در خودرو تعبیه شده فعال کنید.#

مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور پایتخت


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون