نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/26      15:3:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:555


نسخه چاپی
سودجویی به نام پلیس به کام کلاهبرداران
گروه استان ها- البرز- سودجویان همواره به دنبال دستیابی به مقاصدشان از کوتاه ترین و راحت ترین طریق ممکن هستند که درجامعه تبعاتی به دنبال دارد؛ گاهی این سودجویی ها به نام دیگری رقم می خورد و نگاه مردم و جامعه را به فرد یا آن نهاد مربوطه سوق می دهد.

 

مدتی است برخی از سودجویان در کمین متخلفان قوانین راهنمایی و رانندگی می نشینند و سر بزنگاه از تخلف آن ها به نفع خود بهره برداری می کنند! که متاسفانه برای شهروندان ایجاد شبهه کرده است.

در سال های اخیر با تصویب شورای فرهنگ ترافیک استان برخی معابر کرج به دلیل شرایط فیزیکی منطقه و با هدف کاهش بار ترافیکی با نصب تابلوهای پارک ممنوع و حمل با جرثقیل مشخص شده اند و شهروندان مجاز به پارک در این معابر نیستند در غیر این صورت با اِعمال قانون پلیس راهور مواجه شده و خودرو با جرثقیل به پارکینگ های مشخص شده منتقل می شود.

تا این جای کار، روند جریمه و انتقال خودرو به پارکینگ به صورت مشخص و قانونی طی شده است اما در این میان سودجویانی هستند که در کمین نشسته و بلافاصله هنگامی که راننده خودرو جریمه شده به محل باز می گردد و جای خالی را می بیند، او را در مقابل دریافت وجه به محل پارکینگ راهنمایی می کند.  

شهروندان در دام سودجویان

یکی از شهروندان کرج در این خصوص با بیان این که  برای مراجعه به یکی از مراکز اداری در خیابان شهید بهشتی خودروی خود را کنار خیابان پارک کردم اما وقتی باز گشتم خودرو را در محلی که پارک کرده بودم ندیدم، گفت: در همین اثنا راننده یک خودروی پرایدبه به سمتم آمد و با گفتن اینکه دیده خودروی مرا پلیس با جرثقیل برده مدعی شد در اداره پلیس راهنمایی و رانندگی آشنا دارد و برای رفع مشکلم کمک می کند.

این شهروند ساده دل ادامه داد: این فرد پس از گرفتن مشخصات خودرو با یک تماس تلفنی و صحبت با یک افسر راهنمایی و رانندگی که به گفته وی با او آشنا بود مرا به پارکینگی در خیابان مصباح برد تا خودرو را تحویل بگیرم؛ در ادامه نیز پس از پرداخت قبض خلافی خودرو و هزینه حمل جرثقیل و مراجعه به اداره پلیس راهنمایی و رانندگی و انجام کارهای اداری ، خودرو را تحویل گرفتم و در همه این مراحل راننده پراید که همه راه و کار را می دانست و مرا راهنمایی می کرد کنارم بود و در پایان کار 65 هزارتومان برای کرایه و راهنمایی  از من مطالبه کرد.

ضرورت اجرای قانون توسط رانندگان در ممنوعیت پارک خودرو

زمانی که موضوع را با رئیس پلیس راهور استان البرز در میان می گذارم با تاکید بر این که به منظور مدیریت پارک حاشیه ای و جلوگیری از انسداد مسیر و پس زدگی بار ترافیکی در برخی از معابر شهر کرج به خصوص در معابر اصلی با مصوبه شورای ترافیک، در جاهایی که مورد ارزیابی و کارشناسی قرار گرفته تابلوهای توقف ممنوع و یا حمل با جرثقیل نصب شده است، گفت: رانندگان ملزم به رعایت این قانون هستند و پلیس ضمن اعمال قانون به منظور روان سازی ترافیک و تسهیل در تردد سایر شهروندان خودروها را به پارکینگ منتقل می کند.

«سرهنگ غلامعلی شرق» با اعلام این که رانندگان عزیزی که خودروشان در محل پارک شده نیست با سامانه 110 تماس گرفته و آدرس دقیق محل خودرو را از پلیس دریافت کنند؛ گفت:همه پارکینگ ها دارای سامانه هوشمند هستند و به محض ورود خودرو به پارکینگ ، شماره آن در سامانه پارکینگ ها ثبت و برای شهروندان پیامکی مبنی بر جزئیات و آدرس پارکینک محل توقف خودرو ارسال می شود.

لزوم به روز رسانی شماره تلفن های رانندگان در سامانه شماره گذاری

وی با بیان که  از رانندگان درخواست می شود به دفاتر پلیس +10 و یا مرکز تعویض پلاک خودرو در جاده قزل حصار مراجعه و تلفن هایی که در سامانه شماره گذاری دارند را به روز رسانی و فعال کنند تا از پیامک هایی که در بحث اعمال قانون، توقیف خودرو و همچنین دستوراتی که نیاز است مالک خودرو در جریان باشد از طریق پلیس ارسال ، تا مطلع شوند؛ گفت: در این صورت راه بر سودجوان و کلاهبرداران بسته می شود.

رئیس پلیس راهور استان البرز با اشاره به اظهارات مطرح شده شهروندان، متذکر می شود:  گاها" افراد سودجویی هستند که به اسم پلیس یا آشنایی با پلیس قصد اخاذی از شهروندان را دارند و به عنوان راننده دربستی مالک خودروی توقیف شده را به پارکینگ می رسانند و آنها نیز در واقع با 110 تماس می گیرند و با دادن مشخصات خودرو از محل پارکینگ مطلع می شوند.

وی با تاکید بر اینکه این افراد هیچ ارتباطی با پلیس ندارند می گوید: از مردم درخواست می کنیم با دقت و هوشیاری مورد کلاهبرداری و سودجویی این افراد قرار نگیرند در صورت مشاهده چنین مواردی بلافاصله پلاک خودروی مورد نظر را ثبت و به نیروهای پلیس دهند تا از طریق قانون و مراجع قضائی موضوع پیگیری شود.#

گزارش: سرهنگ دوم اکرم حسین زاده - رئیس مرکز اطلاع رسانی و افکار عمومی فرماندهي انتظامي استان البرز

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون