نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/28      18:11:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:156


نسخه چاپی
تاکید ائمه جمعه سراسر کشور؛ ضرورت هوشیاری مردم و مسئولان به توطئه های دشمن در حوزه حجاب و عفاف
گروه ناجا- ائمه جمعه سراسر کشور به هجمه های دشمن بر روی مسائل فرهنگی خصوصاً حجاب تاکید و تصریح کردند: امروز ، دشمن مسآله بدحجابی و بی حجابی را دنبال می کند بنابراین آحاد جامعه و مسئولان بایستی ضمن هوشیار بودن، مراقب توطئه ها و دسیسه های آنها باشند.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، آیت‌الله امامی کاشانی در نماز جمعه این هفته تهران که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، به ملاقات اخیر ائمه جمعه با رهبر معظم انقلاب اسلامی، اشاره و اظهار کرد: ایشان و بر لزوم توجه به جوانان و نوجوانان تاکید کردند، توجه کردن به جوانان که آینده کشور به دست آنان است بسیار اهمیت دارد، باید تقوا در میان جوانان احیا شود ، اوضاع و احوال خیابان‌ها، کوچه‌ها و دانشگاه ها باید اصلاح شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: دختران و پسران باید ببینند اسلام چه می‌گوید. قرآن به پسران جوان می‌فرماید: "چشمان خود را پایین بیاندازید و به زنان می فرماید شما هم خود را حفظ کنید."

آیت الله امامی کاشانی یادآور شد: رهبر انقلاب تاکید دارند که دشمن همه چیز ما را هدف قرار داده است می خواهد فساد و بی بند و باری را در کشور رایج کند؛ اگر جوانان ما به سمت بی‌بندوباری بروند، دشمن بر ما مسلط می‌شود.

دشمن برای تحمیل فرهنگ آسیب‌پذیر خود به جامعه ما، تلاش می کند

آیت‌الله "سید ابوالحسن مهدوی" در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با اشاره به تقوا پیشه کردن در فضای مجازی، اظهار داشت: در حالی در فضای مجازی غیبت صورت می‌گیرد که غیبت یکی از زشت‌ترین اعمال است، وقتی بدی کسی در فضای وسیعی بازگو‌ می‌شود گناه محسوب می‌شود.

وی  در ادامه سخنان خود با بیان اینکه دشمن به‌دنبال فشار گذاشتن بر روی آسیب‌های اجتماعی است، گف: دشمن قصد دارد فرهنگ آسیب‌پذیر خود را به جامعه ما تحمیل کند، به بهانه‌ آزادی دینی دست بر روی دین‌هایی می‌گذارند که مورد تأیید هیچ یک از ادیان الهی نیستند، یکی از آسیب‌های اجتماعی امروز ما بی‌توجهی به بحث حجاب است.

مهدوی با اشاره به تجمع مردم اصفهان در خصوص دفاع از حجاب ادامه داد: از برادران و خواهرانم به‌ خاطر این اجتماع باشکوه متشکرم، در جامعه‌ما برخی از افراد بدون فکر دست به اعمالی می‌زنند که برای لذت‌های نفسی خودشان است، برداران و‌ خواهران ما باید با امر به معروف و نهی از منکر کسانی را که در این فرهنگ پوچ و بی‌بندباری افتاده‌اند، نجات دهند.

این مقام مسئول ادامه داد: با حفظ حجاب، آرامش در جامعه ایجاد می‌شود، افراد به خدمت می‌پردازند و افکار‌ها از گناه دور می‌شود، رعایت حجاب حکم عقل است، پیش از اسلام، پوشش و‌ حجاب وجود داشته، فطرت انسان برهنگی را به‌دور از عقل می‌داند.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: به خانواده و آموزش و پرورش اشاره می‌کنم که اگر از ابتدا دختران را با مهربانی به پوشش چادر سوق دهند ابتدا امنیت را برای دختران ایجاد کرده و پس از آن باعث آرامش جامعه خواهند شد.

نباید اجازه دهیم فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فراموش شود

حجت‌الاسلام والمسلمین "محمدعلی نکونام" در خطبه‌های نمازجمعه شهرکرد با اشاره به تلاش دشمن در زمینه فرهنگی، عنوان کرد: دشمن تمام توان و ابزار خود را برای تأثیرگذاری بر روی جوانان بکار گرفته تا آنها را از فرهنگ انقلابی دور و در آنها نفوذ کند، اما موفق نبوده است، امروز شاهدیم با وجود این فتنه‌ها جوانان هیاتی و انقلابی از جمله شهید امیدی تربیت می‌شود.

خطیب نمازجمعه شهرکرد با اشاره به فرضیه امر به معروف و نهی از منکر، خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم این فرضیه مهم فراموش شود، باید تلاش کنیم به‌وسیله امر به معروف و نهی از منکر به یکدیگر یاری برسانیم.

دشمن مسئله بدحجابی و بی‌حجابی را دنبال می‌کند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین "غلامحسین نوفرستی" در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند، با بیان اینکه دشمن با برنامه‌ریزی حساب‌شده به دنبال کشف حجاب بوده و شخصیت‌های فرهنگی در دوران رضاشاه در کشف حجاب نقش استعماری ایفا کردند، مطرح کرد: امروز نیز دشمن مسئله بدحجابی و بی‌حجابی را دنبال می‌کند.

امام جمعه موقت بیرجند، حجاب را جزو اساس دین دانست و با تأکید بر اینکه متأسفانه دشمن‌ روی اینگونه مسائل هجمه وارد می‌کند، بیان داشت: جامعه باید هوشیار باشد و مسؤولان باید به این مسئله توجه جدی کنند.

نمی توان انقلابی بود اما با مشاهده مظاهر غضب خدا در کشور، آرام گرفت و حرف نزد

آیت‌الله "سید احمد علم‌الهدی" ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه  مشهد که در رواق امام خمینی حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه پایبندی به مبانی انقلاب پایبندی به اصل اسلام است، بیان کرد: انقلاب ما انقلاب اسلامی است و نمی‌توانیم حلال و حرام را زیر پا بگذاریم و بگوییم ما انقلابی هستیم، اصل دوم انقلاب اعتقاد و باورمندی محوریت مردم است چراکه این انقلاب را مردم سرپا کرده اند، هیچ جناح، جریان و هیچ عنصری غیر از امام بزرگواری که جلوی مردم راه افتاده بود و امام مردم بود، نمی‌تواند ادعا کند او در انقلاب اصالت دارد، مردم انقلاب کردند و 40 سال است که پای انقلابشان هستند و هنوز هم ایستاده اند، محور در این انقلاب مردم هستند، مردم را نادیده گرفتن، فکر معیشت مردم نبودن، فکر زندگی مردم و سرنوشت نسل جوان و دختر و پسر مردم نبودن، با انقلابی بودند منافات دارد و باید محوریت مردم را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: پایبندی به اسلام که یکی از اصول انقلاب است، در این اصل از نظر عمل و عقیده و تظاهر و ایستادگی به پای دین، احکام و براندازی حرام های الهی و منکرات شرعیه و اجرای وظایف دینی تا پای جان ایستادن است.

امام جمعه مشهد عنوان کرد: اینکه بگویند به خاطر خوشایند برخی، از یک حرام چشم بپوشیم و به خاطر اینکه بعضی ناراحت نشوند سال‌ها از تصویب قانون حجاب می‌گذرد و قانون آن را اجرا نکنیم و به خاطر اینکه بعضی ناراحت می‌شوند علیه منکرات و ناهنجاری ها حرف نزنیم، اینا همه ضد انقلابی بودن است، آدم نمی‌تواند انقلابی باشد و با چشم خودش مظاهر غضب خدا را در این کشور ببیند و آرام بگیرد و حرف نزند!

مردم، خواهان رفتار عفیفانه در سطح جامعه هستند

آیت الله "سیدمحمد سعیدی" در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، برگزاری تجمع بزرگ عفاف و حجاب در 400 شهر کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: مردم با شعار «حجاب، حافظ حریم خانواده» در این راهپیمایی شرکت کردند.

امام جمعه قم  تصریح کرد: مردم بار دیگر اعلام کردند که خواهان رفتار عفیفانه در سطح جامعه هستند و به مسئولان هم خاطرنشان کردند که باید زمینه‌های لازم در مسیر تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در ادارات و سطح جامعه را فراهم کرده و به وظیفه خودشان عمل کنند.

ضرورت داشتن تقوا در فضای مجازی

 حجت‌الاسلام "رضا علیزاده" در خطبه‌های نماز جمعه بخش بهمن - شهرستان ابرکوه-  با اشاره به بیانات رهبر، اظهارداشت: یکی از مصادیق تقوا، تقوای در فضای مجازی است، اگر این فضا که امروز به وفور در اختیار ما قرار دارد مدیریت نشود و تقوا و خداترسی در آن نباشد سنگ روی سنگ بند نمی‌شود؛ امروز دروغ، تهمت، شایعه و مسائل این چنینی همچنین مسائل اخلاقی در فضای مجازی بیداد می‌کند.

وی ادامه داد: بنابراین اگر انسان تقوا داشته باشد نه هر چیزی را می‌نویسد، می‌بیند، می‌خواند و نه آن را می‌پذیرد؛ امروز تصاویر مستهجن و مطالب غیراخلاقی در فضاهای مجازی باعث شده اعضاء خانواده از هم فاصله گرفته، به سمت خیانت و فساد بروند.

تلاش برخی جریان‌ها برای نا امید کردن جوانان

خطیب جمعه بخش بهمن ،اجتناب از ناامید کردن جوانان را یکی دیگر از مصادیق تقوا برشمرد و اضافه کرد: یکی از برنامه‌های دشمن القاء روحیه یاس و ناامیدی در مردم است. امروز جریاناتی در برخی از دانشگاه‌ها و مدارس و محیط‌های کار به نحوی حرف می‌زنند که مردم ما خصوصاً جوانان که فساد و ذلت و خواری زمان پهلوی را ندیده اند، از آینده نا امید شوند.

اسلام، حجاب را ارزش و قیمت زن مسلمان می‌داند

حجت الاسلام "نورالله کریمی‌تبار" نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر ایلام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: اسلام حجاب را ارزش و قیمت زن مسلمان می‌داند و بالا بودن ارزش بانو به این است که در معرض دید و آسیب‌ها نباشد.

وی افزود: حجاب و پوشش زن نیز به‌منزله یک حاجب و مانع در مقابل افراد نامحرم است که قصد نفوذ و تصرف در حریم ناموس دیگران را دارند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون