نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/29      14:21:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:268


نسخه چاپی
یگان حفاظت، پشتوانه محکمی برای تامین نظم و امنیت/ لزوم توجه جدی به ظرفيت ها و امکانات برای تامین امنیت
گروه ناجا - معاون اجرایی پلیس پیشگیری ناجا گفت: یگان حفاظت پشتوانه محکمی برای تامین نظم و امنیت است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،  سرهنگ"علی هاشمی" در مراسم افتتاحیه دوره های آموزش بدو خدمت کارکنان یگان حفاظت قوه قضائیه، به تبیین برنامه ریزی های صورت گرفته توسط پلیس پیشگیری ناجا برای ارتقای بهره ­وری و اثربخشی عملکرد یگان های حفاظت دستگاه های اجرایی به ویژه یگان حفاظت قوه قضائیه برای انجام ماموریت های تخصصی آنان پرداخت.

وی اظهار داشت: همواره توجه به ظرفيت ها و امکانات درحوزه نظم و امنيت، فرصت هرگونه بي نظمي و ناهنجاري اجتماعي را براي مجرمان از بین برده و نوید بخش ارتقاء امنیت اجتماعی شهروندان در سطح جامعه خواهد بود. 

معاون اجرایی پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: تشکیل دستگاه حفاظتی برابر ماده 233 قانون برنامه پنجم توسعه از ضروريات فعلي اين مقطع زماني است كه با توجه به ظرفیت های موجود وظايف محوله دو دستگاه را مضاعف مي كند.

این مقام انتظامی در بخشی از سخنان  خاطر نشان کرد:  مطابق  ماده 35 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه ای کشور، تشکیل یگان حفاظت دستگاه های اجرایی از ضروریاتی بوده که طی چند سال اخیر محقق شده و توسعه این یگان با توجه به ظرفیت های موجود،هم افزایی برای اجرای وظایف و ماموریت های دو دستگاه را برای تحقق اهداف پیش بینی شده و جایگاه این یگان را برای اجرای این ماموریت برجسته تر می کند.

معاون اجرایی پلیس پیشگیری ناجا، امنیت پایدار جامعه را محصول مشترک تعامل قوه قضائیه و پلیس در سایه سار خدمت صادقانه به مردم دانست و ادامه داد: در سايه تعامل دوجانبه پليس و دستگاه قضائي، امنيتي شایسته مردم در جامعه ايجاد و گسترش تعاملات بين این دو دستگاه، بسترساز سرعت بخشيدن به روند رسيدگي به پرونده‌های قضائي و کاهش جرم در سطح کشور خواهد شد.

وی هدف از تشکیل یگان حفاظت قوه قضائیه را استقرار نظم و امنیت در حوزه استحفاظی دانست و گفت: این یگان از سال 1391 به صورت ساختارمند تشکیل و شروع به کار کرده که مسئولیت اصلی و رسالت آن انجام برخی از وظایف ضابطین دادگستری،حفاظت از اماکن، تاسیسات و محل نگهداری اسناد و تجهیزات، حفاظت از شخصیت های قوه و ... می باشد.

هاشمی در ادامه یکی از هدف گذاری های دشمنان معاند و قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران را در طول عمر 40 ساله انقلاب اسلامی تهدید اماکن و متحدثات قوه قضائیه دانست و تصریح کرد: یکی از اهدافی که دشمنان این نظام در سر می پرورانند دسترسی به اسناد و مدارک محرمانه و تهدید اماکن قوه قضائیه و دیگر نهادهای حیاتی مملکتی است که به حول و قوه الهی تاکنون در رسیدن به این خیال شوم  خودناکام مانده اند.

وی در خاتمه ضمن اشاره به شأن ضابطیت کارکنان حفاظت قوه قضائیه و تسلیح کارکنان به سلاح سازمانی گفت: با توجه به حساسیت و خطرات ماموریتی یگان حفاظت قوه،کارکنان این یگان متناسب با ماموریت های محوله و شأن ضابطیت خود اجازه استفاده از سلاح را تحت تابعیت از قانون به کارگیری سلاح دارند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون