نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/29      15:53:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:333


نسخه چاپی
عرصه های فرهنگی، عرصه درنگ نیست / توجه به توسعه فیزیکی شهری در کاهش جرایم، تاثیر مهمی دارد
گروه استان ها – زنجان – فرمانده انتظامی استان با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمنان بیان داشت: عرصه های فرهنگی ،عرصه درنگ نیست و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده در عرصه های فرهنگی فراتر از مرز ها تاثیرگذار است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سردار" رحیم جهانبخش "در اولین جلسه شورای سیاست گذاری پیشگیری از آسیب های اجتماعی  که با حضور مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرایم دادگستری، رئیس اتاق اصناف ، اعضای مجمع هم اندیشی استان و سایر مسئولان برگزار شد بیان داشت : نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده است در عرصه های فرهنگی فراتر از مرز ها تاثیرگذار است.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار شورای سیاست گذاری پیشگیری از آسیب های اجتماعی در کاهش جرایم بیان داشت :اگر امروز فرهنگ جهاد ، شهادت و ایثار و مقاومت در کشور جاری و ساری است ناشی از توانمندی  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده انتظامی استان زنجان پیروزی و تداوم  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به برکت ائمه اطهار (ع ) دانست و افزود : علم مدیریت و عقل سلیم بر این مسئله تاکید می کنند که از تجارب گروه های مرجع در حل مسائل مختلف و تامین امنیت جامعه استفاده کرد .

سردار جهانبخش با تاکید بر جلسات مستمر با کارگروه های مجمع هم اندیشی توسعه استان و استفاده از نظرات کارشناسان آن ها در حل مسائل انتظامی و ترافیکی و شهری افزود : اصلاح فرهنگ رانندگی و ترافیکی و کاهش آسیب های اجتماعی از مسائل اجتماعی است که با تشکیل کارگروه های مختلف می توانیم در فرهنگ سازی ترافیک و کاهش آسیب های اجتماعی گام موثری برداریم .

وی تصریح کرد: وجود افراد معتاد، فراری و کودکان بی سرپرست در سطح شهر آسیب‌های اجتماعی فراوانی را به دنبال دارد که نیروی انتظامی به عنوان حافظ نظم و امنیت عمومی و سایر سازمان ها به عنوان متولی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید گام‌های مشترکی را در راستای تامین نظم، انضباط و نشاط اجتماعی بردارند.

سردار جهانبخش با اشاره به اینکه ارائه خدمات مشاوره روان شناختي،مددکاري اجتماعي و روان سنجي در مركز مشاوره آرامش و دفاتر مددكاري كلانتري ها از گام هاي اساسي اين فرماندهي در ارتقاء احساس امنيت رواني و تحكيم بنيان خانواده در استان است،گفت : 90 درصد از مراجعان به دواير مشاوره و مددكاري اجتماعي كلانتري هاي استان منجر به سازش و مصالحه می شود.

وي خاطرنشان كرد: طرح شوراي معتمد پليس به عنوان يكي از طرح‌های اساسی در راستاي رويكرد امنيت محله محور و ایجاد بستر ارتباطي منطقي ميان پليس با واحدهاي محله‌ای و شهروندان در حوزه اجتماعي پليس طراحي شده است و بايستي با اهتمام در اجراي درست آن در حوزه پيشگيري از جرم بیش‌ازپیش گام‌های جدي برداشت.

سردار جهانبخش سرمایه اجتماعی پلیس و ارزیابی شهروندان در این زمینه را از جمله مهمترین عوامل موثر بر احساس نظم و امنیت اموال عمومی در رویکرد پلیس جامعه محور دانست و گفت : پليس براي انجام دادن رسالت خطير خود که همانا تامين امنيت اعضاي جامعه است نياز به مشارکت و همکاري مردمي دارد.

برای آسیب های اجتماعی باید راه حل اجتماعی ارائه دهیم

در ادامه سلطاني مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری زنجان با تقدیر از اقدامات پلیس بیان داشت : وجود شرايط مطلوب در خانواده رشد ذهني، عاطفي ، رواني و اجتماعي نوجوان را امكان پذير ساخته و يكي از مهم ترين گام ها در پيشگيري از آسيب ها است.

مدير كل امور اجتماعي و فرهنگي استاندري زنجان با تشكر از اقدامات نيروي انتظامي در زمينه كاهش آسيب هاي اجتماعي گفت : راه مقابله با آسيب هاي اجتماعي از جمله معضل مصرف مواد مخدر، تقويت بهره گيري از روش هاي اجتماعي مبارزه با اين پديده شوم در جامعه است.

اقدامات پلیس در زمینه کاهش جرایم قابل تقدیر است

" فتحی " معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرایم دادگستري استان زنجان با اشاره به نقش اساسی پلیس در پیشگیری از جرایم افزود : پلیس با ارئه آموزش همگانی و تعامل بسیار خوب با دستگاه ها نقش اساسی در پیشگیری از جرایم و تامین نظم و امنیت جامعه دارد .

وی با تاكيد بر اينكه تلاش شبانه روزي و خدمات نيروي انتظامي بر كسي پوشيده نيست ، گفت : نيروي انتظامي و دستگاه قضا به عنوان مجموعه اي واحد و منسجم با رسالت مهم امنيت هستند كه دستگاه قضائي با تمام توان از پليس براي تامين و حفظ امنيت و آرامش مردم حمايت مي كند .

در ادامه اعضای شرکت کننده در جلسه با تقدیر از اقدامات پلیس بر گسترش تعاملات و تشکیل جلسات و کارگروه ها برای کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کردند .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون