نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/1      11:56:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:310


نسخه چاپی
افزایش 38 درصدی کشف سرقت توسط پلیس پیشگیری / لزوم تقویت تعاملات مردم و پلیس در پیشگیری از وقوع سرقت
گروه ناجا – معاون اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا گفت: با تلاش جهادی کارکنان وافسران پلیس پیشگیری و با استفاده از تمامی ظرفیت ها کشف سرقت 38 درصد و دستگیری سارقان 27 درصد رشد داشته است.

سرهنگ "علی ماندگار"  در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اظهار داشت: بررسی آمار مقایسه ای سه ماهه اول سال 98 با مدت مشابه آن در سال گذشته حکایت از موفقیت مجموعه پلیس پیشگیری در افزایش 38 درصدی کشف جرم سرقت و دستگیری 27 درصدی سارقان در حوزه ماموریتی پلیس پیشگیری دارد.

وی با اشاره به اهمیت امنیت پایدار در توسعه جوامع بر لزوم مشارکت و همراهی مردم با پلیس در مواجهه با جرایمی نظیر سرقت و راهکارهای جلوگیری از این پدیده شوم تاکید کرد.

معاون اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا يكي از مسائل بسيار مهم جوامع امروزي را تأمين امنيت مالی براي شهروندان دانست و افزود: دولت ها همواره می کوشند تا سرمايه گذاري هاي كلانی در زمينه تثبیت امنیت انجام دهند از طرفی کارشناسان حوزه امنیت نیز بر اين باورند كه گرچه تامين امنيت وظيفه دولت ها محسوب می شود لکن با توجه به چالش های همیشگی این حوزه، امنيتی پایدار و با ثبات خواهد بود که مشاركت شهروندان را به همراه داشته باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: يكي از معضلاتی كه پليس اكثر كشورها با آن مواجه هستند افزايش انحراف و جرایم به ويژه سرقت است؛ معضل سرقت عمدتاً ناشي از مسائل اقتصادي است و هر قدر اعضاي جامعه نسبت به آن بي تفاوت باشند ميزان وقوع  آن افزايش خواهد یافت.  

سرهنگ ماندگار تصریح کرد: در اين راستا مشاركت مردم مي تواند به عنوان يك عامل سازنده نقش آفريني نمايد چرا كه نمي توان از وقوع سرقت به صورت مطلق پيشگيري کرد ولي مي توان در كميت آن تأثير گذاشت و ميزان وقوع آن را كاهش داد.

وی در خصوص لزوم همکاری های مستمر شهروندان با پلیس و نهادهای مردمی گفت: وقتي مشاركت مردم با پليس به حد قابل قبولي برسد مي توان پذيرفت كه پليس در پيشگيري از وقوع جرايم به خصوص جرم سرقت تا حد زيادي موفق و كارآمد است، از این رو مردم مي توانند یاری رسان پليس در ايجاد امنيت پايدار باشند.

 معاون اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: مشاركت مد نظر پلیس مربوط به زمان و يا يك منطقه خاص نیست و هرگاه مردم  بدون توجه به زمان و مکان خاص با پلیس مشارکت نموده اند شاهد امنیت پایدارتری بوده ایم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون