نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/31      9:6:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:106


نسخه چاپی
امنیت تفرجگاه ها، مطالبه مردم از پلیس
گروه استان ها- گلستان- همه ساله با شروع فصل تابستان و گرمایی که با تعطیلات مدارس و دانشگاه ها همراه است، شاهد حضور گسترده مردم در تفرجگاه ها و سواحل دریا هستیم...

استان گلستان با طبیعت بکر و کم نظیر خود همه ساله میزبان خیل عظیم گردشگرانی است که فرصت را غنیمت شمرده و برای رهایی چند روزه از دغدغه های زندگی شهری و ماشینی به همراه خانواده به مناطق دیدنی این خطه سرسبز سفر می کنند.

وجود جنگل ها و کوه ها با پوشش گیاهی متنوع، سواحل دریا، جزیره، دشت های وسیع و همچنین اماکن مذهبی و تاریخی که همگی با مهربانی مردم مهمان نواز این دیار همراه شده است از عوامل جذب گردشگران از نقاط مختلف کشور پهناورمان می باشد که این مهم در رونق کسب و کار و توسعه اقتصادی استان نقش بسزایی دارد.

انسان موجودی است که به تنوع و گشت و گذار در دل طبیعت به عنوان یک نیاز ذاتی توجه فراوان دارد، تفریح و گردش یک تجربه احساسی و لذت بخش است که در محیط های باز نیاز به پیش نیازها، منابع و امکانات مختلفی دارد که می تواند کیفیت آن را بالا ببرند. مطالعات نشان می دهد در جامعه ای که مردم بتوانند لحظات شاد و آرامی را در کنار افراد خانواده سپری کنند سلامت جسم و روح بیشتر بوده و در چنین شرایطی ،  پویایی، امید به زندگی، کار و تلاش و از همه مهتر قانونمندی نمایان تر است.

در میان همه موارد ذکر شده، مهم ترین پیش نیاز برای داشتن یک تفریح لذت بخش و گذراندن اوقات فراغت در دامان طبیعت، وجود امنیت است. بدون امنیت ممکن نیست بتوان از حضور در مکانی لذت برد و خاطره ای خوش از آن نقطه در ذهن به جای گذاشت.

امروزه گردشگری یک صنعت محسوب شده و نقش موثری در رشد و شکوفایی اقتصادی یک منطقه دارد. در منطقه ای مانند گلستان ضرورت توجه به گردشگری پایدار و ایمن حائز اهمیت فراوانی است و حتی می تواند کسب و کارهای فراوانی نیز برای جوانان ایجاد کند.

در حال حاضر امنیت به عنوان مهمترین و زیربنایی ترین اصل در تدوین راهبردهای توسعه گردشگری در جهان است. با کمی تحقیق درمی یابیم بین تفریح، ثبات، توسعه و امنیت جوامع ارتباط تنگاتنگی وجود دارد، بطوری که هرگونه نا امنی یا احساس نا امنی تاثیر بسیار مخربی در گردشگری خواهد داشت.

 تامین امنیت تفرجگاه ها

پلیس گلستان در راستای برقراری نظم و امنیت تفرجگاه ها، برنامه های هدفمندی را در نظر گرفته است تا با استفاده از تمام ظرفیت های موجود، به مردم و گردشگران خدمت رسانی کرده و خاطره ای خوش در کمال امنیت و آرامش برای آنان به ارمغان آورد.

بر همین اساس علاوه بر دائرکردن ایستگاه های انتظامی در 17 نقطه خاص از استان و البته حضور فعال پلیس در سایر اماکن گردشگری، سعی شده  برنامه و اقدامات فرهنگی و اجتماعی نیز به منظور کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، افزایش سطح آگاهی های انتظامی شهروندان، آموزش های همگانی در حوزه های مختلف از جمله پیشگیری از انواع سرقت، آموزش قوانین رانندگی و همچنین ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، انجام داده که به گواه مردم نقش موثری در افزایش احساس امنیت عمومی داشته است.

همچنین در حوزه نظم ترافیکی، پلیس استان با به کارگیری 55 تیم در محورهای مواصلاتی برون شهری و 47 تیم خودرویی و 20 تیم موتوری درون شهرها، برای آسایش مسافران و شهروندان تلاش می کند.

اهمیت حوزه عفاف و حجاب

یکی از مواردی که مردم متدین ایران اسلامی به آن پایبند بوده و خط قرمز آنان محسوب می شود، حوزه عفاف و حجاب در اجتماعات مختلف است. زنان و مردان خداجوی کشورمان ثابت کرده اند هیچ گاه بی حرمتی به اعتقاداتشان را بر نمی تابند و خواهان مقابله با عده ای اندک که گهگاهی با اهدافی مشخص و بهانه هایی بی اساس سعی در ترویج بی عفتی در جامعه دارند، می باشند.

بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، یکی از وظایف اصلی ناجا حفظ ارزش هاست ، اخیرا شاهدیم عده ای فریب خورده و هنجارشکن که اقداماتشان خوشایند دشمنان نظام و انقلاب است، با زیر پاگذاشتن شئونات اسلامی و اعتقادات مردم و همچنین ایجاد درگیری های برنامه ریزی شده با پلیس، هجمه های زیادی علیه ماموران خدوم نیروی انتظامی وارد می کنند، اینگونه افراد باید بدانند سازمانی که برای اعتلای انقلاب اسلامی و پاسداری از امنیت مردم خون های پاکی را تقدیم نظام کرده، هیچ گاه در مقابل قانون شکنان کوتاه نخواهد آمد و با تمام توان در مقابل آنان ایستاده است.

در پایان باید گفت، امنیت مبحث پیچیده و گسترده ای است که هیچ سازمانی به تنهایی قادر به تامین آن نخواهد بود لذا پلیس در راه خطیر برقراری نظم، امنیت و آرامش مردم نیاز به همدلی، همکاری و تعامل آحاد جامعه و دستگاه های متولی دارد.#

نویسنده: سرتیپ دوم پاسدار "روح الامین قاسمی"؛ فرمانده انتظامی استان گلستان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون