نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/31      11:12:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:163


نسخه چاپی
نیازمند توسعه تجهیزات در ناوگان پلیس راهور هستیم/ برگزاری آیین تکریم و معارفه روسای پلیس راه و معاونان اجرایی راهور ناجا
گروه ناجا – رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: در راستای کاهش تصادفات نیازمند توسعه و تقویت تجهیزات در ناوگان پلیس راهور هستیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار " سیدکمال هادیانفر" در آیین تکریم و معارفه روسای پلیس راه و معاونان اجرایی راهنمایی و رانندگی ناجا اظهار داشت: به نوبه خود از تلاش های سردار "حسن مومنی"؛ معاون اجرایی پیشین راهور ناجا به پاس زحمات و تلاش های شبانه روزی قدردانی می کنم.

وی افزود: به زودی سردار "حسن مومنی" به عنوان ریاست دانشکده پلیس راهور دانشگاه علوم انتظامی امین منصوب می شوند .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: همچنین از زحمات و تلاش های بی وقفه سردار "محمدحسین حمیدی" که مسئولیت خطیر ریاست پلیس راه را بر عهده داشتند نیز قدردانی و امیدوارم در جایگاه جدید یعنی به عنوان معاون اجرایی این پلیس موفق باشند.

سردار هادیانفر بیان کرد: از این پس سردار" تیمور حسینی" به عنوان رئیس پلیس راه راهور ناجا ایفای نقش خواهند کرد و ان شاء الله با دیدگاه جدید، توان و انگیزه بالا و عقبه علمی بتوانند به پیشبرد اهداف پلیس راهنمایی و رانندگی کمک شایانی کنند.

این مقام ارشد انتظامی در بخش دیگری از سخنان به عملکرد این پلیس در ایام نوروز پرداخت و خاطر نشان کرد: در ایام نوروز 107 هزار نفر از نیروهای پلیس، اورژانس، هلال احمر و ... در طول 20 روز به طور شبانه روزی تلاش کردند و این همدلی و همکاری بین بخشی به کاهش 17.6 درصدی تصادفات منتج شد.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: کاهش تصادفات و جان باختگان جاده ای نیازمند همکاری و هم افزایی بین بخشی است و در این حوزه 33 دستگاه نقش اساسی دارند و این گونه نیست که بگوییم صرفا پلیس باید برای کاهش تصادفات ایفای نقش کند بلکه لازم است همه دستگاه ها با محوریت دولت برای کاهش تصادفات و جان باختگان جاده ای تلاش و ایفای نقش داشته باشند تا به فرموده مقام معظم رهبری میزان کشته شدگان به "حداقل اقل " برسد.

سردار هادیانفر با تأکید بر اینکه نیازمند توسعه و تقویت تجهیزات در ناوگان پلیس راهنمایی و رانندگی هستیم یادآور شد: متأسفانه سال گذشته 17 هزار 318 نفر در تصادفات جان خود را از دست دادند این در حالی است که در این میان 365 هزار نفر نیز مجروح شدند.

وی ادامه اداد: در سال 85 میزان کشته شدگان جاده ای و تصادفات 27 هزار نفر بود و امروز شاهد کاهش این رقم به عدد 17 هزار نفر هستیم که بیانگر اقدامات گسترده پلیس و سایر دستگاه های مسئول است اما باید بگویم این تلاش ها کافی نیست و باید تقویت شود.

وی اضافه کرد: در کشورهایی در تراز ایران، حداکثر کشته به طور سالیانه 3 هزار نفر آن هم به دلایلی چون مصرف مشروبات و عدم کنترل وسیله نقلیه است در حالی که می بینیم میزان کشته شدگان جاده ای کشورمان بسیار زیاد و تأسف بار است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به 4 عامل اصلی وقوع تصادفات یادآور شد: سرعت و سبقت غیرمجاز ، عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی از دلایل اصلی وقوع تصادفات است و باید بگویم متأسفانه در سه ماهه اول امسال 4 هزار و 129 نفر در جاده ها کشته شدند.

این مقام عالی انتظامی با اشاره به نقش جدی و موثر دولت در کاهش تصادفات عنوان کرد: رسانه ها می توانند در ارتقاء فرهنگ ترافیک نقش اساسی ایفا کنند؛ بنابراین شایسته است که اصحاب رسانه و رسانه ملی به کمک پلیس بیایند.#

این خبر در حال تکمیل شدن است.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون