نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/31      11:51:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:315


نسخه چاپی
باز هم رویای پول دار شدن یک شبه
گروه استان ها – تهران بزرگ- معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی از دستگیری 10 عضو یک شرکت هرمی موسوم به کیونت، خبر داد.

 

سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: 27 تیرماه امسال، فردی به پلیس آگاهی پایتخت به همراه پرونده ای از دادسرای ناحیه 31 تهران مراجعه و به کارآگاهان اعلام داشت: برادرم جاسم 25 ساله 16 تیرماه  از شهر آبادان برای استخدام  و مشغول به کار شدن در سازمان گمرکی به تهران آمد و طی تماسی عنوان داشت برای رهن خانه نیاز به مبلغ  40 میلیون تومان پول دارد که مبلغ را تهیه  و به حساب وی واریز کردیم تا اینکه ارتباطش با خانواده قطع شد و گاهی  و  آخرین روزها چند پیامکی حاوی اینکه امکان تماس گرفتن، بیرون رفتن و... ندارم را به من فرستاد و به این موضوع مشکوک شدم و شکایتی  به دادسرا برای پیداشدن برادرم کردم.

وی با بیان اینکه کارآگاهان در تحقیقات اولیه دریافتند که برادرش گرفتار شرکت هرمی ( کیونت )  شده  افزود: با بررسی های انجام شده مخفیگاه برادر شاکی در محدوده خلیج شناسایی و با کسب مجوز قضائی او به همراه 9 نفر دیگر در محل دستگیر شدند.

معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت عنوان داشت: شرکت هرمی "کیونت"  با تغییر عنوان و رویه این بار تحت عنوان استخدام در شرکت های دولتی و معتبر اقدام به جذب عضو  عمدتا جوان می کند و پس از جذب عضو، اعضای فعال در این شرکت به بهانه عدم امکان استخدام، اعضای جدید شرکت را به فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه ای تشویق کرده و در چند جلسه آموزشی برای عضو های جدید می گذارند و  در نهایت به بهانه واهی خرید تورهای مسافرتی خارجی از افراد مبالغی مابین 30 تا 40 میلیون تومان دریافت می کنند.

وی اضافه کرد:  پس از دریافت این مبالغ،  عضو های فعال، عضوهای جدید را به بهانه دریافت سود مجبور به عضوگیری از میان دوستان، بستگان و یا سایر اعضاء خانواده می کنند تا فعالیت خود را گسترش دهند.

سرهنگ تقی پور خاطر نشان کرد: کلیه متهمان با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی روانه زندان شدند.

معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ به خانواده ها هشدار داد که هرگونه استخدام در سازمان های دولتی از طریق رسانه های جمعی اعلام می شود، پس در صورت تماس یک دوست قدیمی در مورد استخدام در این سازمان ها و وسوسه و دعوت فرزند شما به تهران به نیت فرد در عضوگیری برای شرکت های هرمی شک کرده و مانع پاسخ مثبت فرزندتان به این دعوت شوید.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون