نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/31      12:17:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:323


نسخه چاپی
سردار اشتری در جمع خبرنگاران
کشف 300 تن مواد مخدر طی 4 ماهه امسال در سراسر کشور/ 15 درصد کشفیات مواد مخدرتوسط سگ های موادیاب انجام شده است
گروه ناجا – فرمانده نیروی انتظامی گفت: طی 4 ماهه امسال 300 تن کشفیات مواد مخدر داشته ایم که 10 تا 15 درصد این کشفیات توسط سگ های موادیاب انجام شده است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در حاشیه بازدید از مرکز تربیت و عملیات سپکا(مرکز تربیت و آموزش سگ های مواد یاب پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا) در جمع خبرنگاران، گفت: یکی از اولویت های اصلی این مرکز، مبارزه و مقابله با مواد مخدر از طریق سگ های موادیاب است البته این سگ ها آموزش های لازم در خصوص کمک به مردم در بلایای طبیعی ( زنده یاب و جسدیاب) را دیده اند.

وی به اقدامات مطلوب نیروی انتظامی در امر مقابله و مبارزه با موادمخدر اشاره و تصریح کرد: در 4 ماهه نخست امسال 300 تن مواد مخدر در سراسر کشور کشف شده که از این میزان، 10 الی 15 درصد این کشفیات توسط سگ های موادیاب انجام شده است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در مرکز آموزش و تربیت سگ‌های موادیاب پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا استانداردهای مطلوب رعایت شده، عنوان کرد: این مرکز در مقایسه با مراکز سایر کشورها از امکانات پیشرفته ای برخوردار است.

عالی ترین مقام انتظامی کشور  با بیان اینکه یکی از نگرانی های مردم موضوع "اعتیاد " است ، عنوان کرد: پلیس خود را خدمتگزار مردم می داند و ما نیز با هر وسیله ای که مجاز باشیم با معضل موادمخدر مقابله و مبارزه می کنیم.

سردار اشتری به نقش تاثیر گذار مرکز سپکا در کشفیات موادمخدر اشاره و بیان کرد: افرادی که در این مراکز فعالیت می کنند با سختی های بسیاری روبه رو هستند؛ بنابراین بایستی تمامی امکانات را برای این عزیزان فراهم کنیم تا آنها با روحیه جهادی به کار خود ادامه دهند.

وی عنوان کرد: پیش بینی کرده ایم تا 3 سال آینده مکانی جدید را برای این مرکز احداث کنیم تا در 20 سال آینده مشکلی برای نگهداری و آموزش سگ ها در این مراکز وجود نداشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: بحمدالله با همت همکاران امسال 448 باند مواد مخدر شناسایی و با آنها برخورد شده و امروز پلیس مواد مخدر با امکانات به روز و نیروهای باتجربه توفیقات مطلوبی را در کشف و مقابله با قاچافچیان مواد مخدر و خرده فروشان داشته است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون