نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/4/31      16:17:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:211


نسخه چاپی
عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت در صدر آمار حوادث رانندگی
گروه استان ها – مازندران – فرمانده انتظامی استان با اشاره به آمار حوادث رانندگی، گفت: عابران پیاده و راکبان موتور سیکلت در صدر آمار حوادث رانندگی استان قرار دارند.

سردار "سیدمحمود میرفیضی" در گفت و گو  با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در حاشیه جلسه قرارگاه کاهش تصادفات استان اظهار داشت: 48 درصد حوادث رانندگی مازندران را عابران پیاده و 31 درصد را راکبان موتورسیکلت تشکیل می دهند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با تاکید بر رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی کاربران ترافیک، تصریح کرد: انتظار پلیس از خانواده ها و شهروندان این است که با رعایت قوانین و مقررات راهور پلیس را در برقراری نظم و امنیت یاری کنند.

سردار میرفیضی با اشاره به اینکه آموزش و مشارکت همگاني، محوري ترين راهبرد ارتقاء فرهنگ ترافيک است، اظهار داشت: ترديدي نيست که سازمان هايي چون آموزش و پرورش در زمينه فرهنگ سازي هدفمند، شهرداري ها در بستر مهندسي ترافيك و نيز اورژانس و هلال احمر در بحث كمك رساني فوري، در اجراي ماموريت هاي پليس راه و راهور، همواره از جايگاه ويژه اي برخوردار هستند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه برابر بررسی آماری، بیشترین فراوانی سنی عابران پیاده در حوادث رانندگی بالای 50 سال است، اظهار کرد: متاسفانه به دلیل برخی مشکلات در تعبیه پل های عابر پیاده که اغلب از پله های فلزی استفاده شده و عدم توانایی افراد مسن در استفاده از این پل ها، ضرورت تغییر، اصلاح و ارتقای کیفی پل های عابر پیاده در معابر درون و برون شهری مورد تاکید است.

سردار میرفیضی با اشاره به اینکه بیشترین صدمات ناشی از حوادث رانندگی در راکبان موتورسیکلت از ناحیه سر است، استفاده از کلاه ایمنی از سوی راکبان موتورسیکلت را در کاهش و پیشگیری از این حوادث مهم دانست.

فرمانده انتظامی استان مازندران در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع طرح تابستانه پلیس اشاره کرد و افزود: یکی از محورهای مهم طرح تابستانه پلیس، برقراری نظم و انضباط ترافیکی در معابر عمومی و محورهای مواصلاتی استان به ویژه در مناطق توریستی و مسافر پذیر، تفرجگاه ها و شهرهای ساحلی استان است.

وی یکی از محورهای این طرح را برخورد با تخلفات راهور و پیشگیری و کاهش حوادث رانندگی برشمرد و افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی و پلیس راه باید با استفاده از همه ظرفیت های درون و برون سازمانی نسبت به ارتقاء فرهنگ ترافیک در سطح جامعه گام بردارند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون