نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/1      9:34:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:89


نسخه چاپی
با تمسک به آیات قرآن باید در مقابل جبهه استکبار ایستاد/ سرنگونی پهپاد آمریکایی بیانگر قدرت و اقتدار کشور/ تقدیر از میزبانی ناجا دربرگزاری سی و دومین دوره مسابقات قرآنی
گروه ناجا ـ رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با تاکید بر اینکه با تمسک به آیات قرآن باید در مقابل جبهه استکبار ایستاد، گفت : سرنگونی پهپاد آمریکایی بیانگر قدرت و اقتدار عظیم جمهوری اسلامی ایران است،

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام والمسلمین "علی سعیدی" در افتتاحیه سی و دومین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان نیروهای مسلح به میزبانی نیروی انتظامی اظهار داشت: سی و دومین دوره از مسابقات قرآنی نیروهای مسلح را محضر مبارک اصحاب قرآنی تبریک و تهنیت عرض می کنم و از میزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و از طرفی  همکاری وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران صمیمانه سپاسگزارم که پیش بینی های لازم را برای برگزاری هر چه بهتر این حماسه معنوی و فرهنگی فراهم کردند.

وی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این دوره از مسابقات قرآنی به ویژه حجت الاسلام والمسلمین "سید علیرضا ادیانی" رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، به تشریح رابطه قرآن با رهبری دینی پرداخت و افزود: قرآن، رهبری و قانون منشور حیات بشر است و رهبری محور اجرایی و عملیاتی کردن و ساماندهی محتوای قرآن و اجرای منشور الهی برای بشریت است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: بعثت انبیاء الهی از حضرت آدم تا آخرین پیام آور الهی حضرت محمد مصطفی (ص) و معجزه کریم آن حضرت، زمینه پایه گذاری بزرگترین تمدن بشری در شبه جزیره عربستان را فراهم آورد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با طرح این سوال که بین قرآن و رهبری چه نسبتی وجود دارد، گفت: یک پیوستگی تام و تمام بین قرآن و رهبری وجود دارد و این دو رکن اساسی برای تأمین نیازهای بشر هستند و تحقق آن نیازمند یک مدیریت کامل، برتر و مطلوب و از طرفی مستلزم قانونی جامع، کامل و مطلوب می باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه "رهبری و قرآن" و "رهبری و قانون انقلابی" دو رکن تکامل بخش بشر هستند، خاطر نشان کرد:  رهبری مطلوب برای تحقق و استمرار قرآن در جامعه پیش بینی شده و آیات شریف قرآن کریم در مورد جانشینی انبیاء و اولیاء الهی مبین این واقعیت است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با طرح این سوال که رابطه قرآن با رهبری چیست؟ ادامه داد: پیامبر اعظم (ص) در آخرین و مهم ترین وصیت خود بر توسل به "قرآن" و "عترت" تأکید داشتند و باید بدانید این دو از همه جدایی ناپذیرند و اگر تکامل و سعادت را می خواهیم باید به قرآن و عترت متوسل شویم.

وی با تأکید بر اینکه با تمسک به آیات قرآنی باید در برابر جبهه استکبار ایستاد، مطرح کرد: خوشبختانه با پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام دینی و اسلامی در جامعه ما، قرآن به حیات خود بازگشت و نهضت گرایش به قرآن کریم پویا شد.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران و این نظام متکی به قرآن است و اگر امروز شاهد عزت و اقتدار کشور هستیم به برکت قرآن می باشد، انقلاب اسلامی بود که اسلام را مطرح کرد تا آنجا که شاهد گسترش دین مبین اسلام هستیم.

وی با تأکید بر اینکه عزت و اقتدار کشور در گرو پیوند با قرآن کریم است، ادامه داد: در طول 40 سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی شاهد معجزات فراوانی بودیم تا آنجا که توسل به قرآن و عترت برای نظام اسلامی همواره عزت آفرین بوده است.

این مقام مسئول به سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این حرکت شجاعانه و دلاورانه نقطه عطفی در فروریختن هیمنه آمریکا بود و بیانگر اقتدار فوق العاده جمهوری اسلامی ایران.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا اضافه کرد: این حرکت شجاعانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیاری داشت به طوری که تأثیر شگرفی در قدرت مقاومت و روحیه این جبهه گذاشت از طرفی باعث ارتقاء منزلت اجتماعی نظام اسلامی شد.

وی خاطر نشان کرد: دشمن به قدرت موشکی ما پی برده است اما با این حرکت سپاه پاسداران متوجه عظمت قدرت دفاع پدافندی جمهوری اسلامی ایران نیز شد، به طوری که استکبار و دشمنان نظام اسلامی از این اقدام قدرتمند سپاه پاسداران "هاج و واج" ماندند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با تأکید بر اینکه سرنگونی پهپاد آمریکایی بیانگر قدرت عظیم جمهوری اسلامی ایران است، گفت: اگر سه عنصر "ایمان، صبر و بصیرت" در نیروهای مسلح ما مضاعف شود به دستاوردهای عظیمی می رسیم، البته باید بگویم امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مکتب قرآن و ولایت تربیت و پرورش می یابند و قدرت عظیمی دارند.#

 

 

  


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون