نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/1      12:12:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:179


نسخه چاپی
وقوع 45 درصدی تصادفات فوتی عابران پیاده در بزرگراه های تهران
گروه استان ها – تهران بزرگ - رئيس اداره تصادفات پليس راهور پایتخت از وقوع 45 درصدی تصادفات منجر به فوت عابران پياده، در بزرگراه هاي تهران خبر داد.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "احسان مومني" در توضیح این خبر اعلام کرد: حدود ٤٥٪ تصادفات عابران پياده در 3 ماهه اول سال جاری در محورهاي بزرگراهي شهر تهران به وقوع پيوسته است.

وی اظهار داشت: با توجه به سرعت وسايل نقليه در محورهاي بزرگراهي اكثريت تصادفاتی که در برخورد با عابر پیاده رخ می دهد متاسفانه عابران پياده در اثر شدت ضربه در صحنه حادثه فوت کرده اند.

این مقام انتظامی گفت: با بررسي آمار، مشاهده می شود حدود نيمي از تصادفات عابران در محورهاي بزرگراهي در ساعات ٢٠:٠٠ الي ٢٤:٠٠ به وقوع پیوسته است و ١٥ درصد تصادفات عابران محورهاي بزرگراهي، مربوط به افرادي بوده كه در سطح معابر مشغول فعاليت و خدمت رساني بوده اند.

سرهنگ مومني برای كاهش حوادث رانندگي توصيه کرد:

- عابران پياده از توقف و ايستادن در محورهاي بزرگراهي خودداري کنند در صورت عبور از عرض بزرگراه از پل هاي هوايي نصب شده استفاده کنند. در تاریکی هوا از محل هايي كه داراي روشنايي كافي است، عبور و همچنين از لباس روشن برای ديد بهتر رانندگان وسایل نقلیه استفاده کنند .

-رانندگان بایستی هميشه با سرعت مطمئنه در سطح معابر حركت کنند سرعتي كه در صورت وقوع خطر بتوانند به راحتي وسيله نقليه خود را كنترل و از وقوع حادثه جلوگيري کنند.

- پيمانكاران و افرادي كه در سطح معابر بزرگراهي فعاليت و خدمات رساني مي كنند در فاصله مناسب از علائم هشدار دهنده برای آگاهي رانندگان مشغول به کار باشند. كارگران از لباس و جليقه شبرنگ استفاده کنند. نظافت معابر بزرگراهي توسط ماشين هاي جاروب (بصورت مكانيزه) صورت گيرد.

سرهنگ مومني اظهار اميدواري کرد با رعايت قوانين و مقررات توسط كاربران ترافيك شاهد كاهش حوادث رانندگي در سطح معابر شهر تهران باشيم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون