نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/1      15:47:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:342


نسخه چاپی
علمای اهل سنت سیستان و بلوجستان:
برخورد با هنجارشکنان مطالبه همگانی است/ اعتماد مردم، همچنان بر اعتبار پلیس می افزاید
گروه ناجا - جمعی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن حمایت از نیروی انتظامی در برخورد با قانون شکنان گفتند: جوسازی علیه پلیس در راستای برخورد با متخلفان که توسط عده ای انجام می شود با توطئه دشمنان نظام و اسلام صورت می گیرد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دشمنان انقلاب اسلامی از ابتدا تاکنون تهاجم خود را از جبهه فرهنگی شروع کرده و جامعه هدف آنان زنان، دختران، خانواده و به طور کل جوانان هستند که اگر اقدام شایسته ای صورت نگیرد، قطعاً این غده سرطانی به تمام پیکره ایران اسلامی سرایت می‌کند.

در همین راستا سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی در دیداری که با ائمه جمعه کشور داشت با بیان اینکه مبنای کار ناجا، همواره قانون بوده و هست و برخورد با پدیده بدحجابی نیز برخورد با بی قانونی محسوب می‌شود، گفت: در برخورد با فساد نمی‌توانیم یک تنه وارد شویم و نیروی انتظامی گرچه در این میان تنها است، اما اعلام می‌کنیم ما کار خود را انجام خواهیم داد.

در این راستا جمعی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن حمایت از نیروی انتظامی در اجرای این برنامه و برخورد با قانون شکنان گفتند: اینکه برخی شروع به جوسازی علیه پلیس در این خصوص می کنند بنا بر توطئه دشمنان نظام و اسلام است که هدف تهاجم فرهنگی آنان نیز تخریب هویت مذهبی و ملی در جامعه به ویژه در میان جوانان است.
 
حمایت علمای اهل سنت از نیروی انتظامی
مولوی نذیر احمد سلامی، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: خودرو حریم خصوصی نیست و با قانون شکنان در این  خصوص باید برخورد شود، امروزه متاسفانه شاهد ترویج بی حجابی در برنامه های تلویزیونی، پارک ها، برخی ادارات و ... هستیم که پلیس باید با همان اقتدار همیشگی با خاطیان این امر برخورد کند.

وی در تکمیل مطلب فوق ضمن حمایت علمای اهل سنت از این اقدام نیروی انتظامی بیان کرد: جوسازی علیه پلیس در راستای برخورد با متخلفان که توسط عده ای انجام می شود با  توطئه دشمنان نظام و اسلام صورت می گیرد.

سلامی با بیان اینکه مردم به نیروی انتظامی اعتماد کامل دارند، بیان کرد: اگر آداب و شئونات اسلامی رعایت شود، زن و مرد به دور از هر شائبه و گناهی با آرامش خاطر کار می‌کنند که این امر در نهایت منجر به بهره‌وری و افزایش کارآ یی آنان در محیط کاری خواهد شد.

وی با بیان اینکه حجاب کرامت، شرافت، آبرو وعزت را برای فرد و جامعه به ارمغان می آورد، ادامه داد: رعایت حجاب برای زن و مرد واجب بوده؛ انسان اشرف المخلوقات است و باید موازین شرعی را رعایت کند چرا که عقل آدمی همچون ترمز در یک ماشین عمل کرده و از مواجهه با هر چیز که به ضرر وجدان، دین و اخلاق است باید جلوگیری کرد.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حجاب محافظ انسان است، تصریح کرد: علما باید از تریبونی که در اختیار دارند به این مقوله ورود کرده و از این اقدام موثر ناجا حمایت کنند چرا که این امور یکی از مقوله های مهم امنیت به شمار می رود.
 
شبیخون فرهنگی دشمن هر روز پیچیده تر می شود
مولوی رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز بیان کرد: پلیس نباید با تعدی گران به حقوق مردم تعارف داشته باشد و با قانون شکنان مقابله کند.

وی با بیان اینکه شبیخون فرهنگی دشمن هر روز پیچیده تر می شود، افزود: در این راستا علما و مسئولان باید هر آنچه در توان دارند را به کار گیرند تا مانع حرکت های ضد فرهنگی و دینی دشمن شوند چرا که دشمنان از هر فرصتی استفاده کرده و قصد نفوذ در فکر و ذهن جامعه را دارند.
 
امنیت ایران اسلامی زبانزد خاص و عام است
امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز  با تاکید بر این مطلب که امروز امنیت ایران اسلامی زبانزد خاص و عام است، افزود: این اقدام نیروی انتظامی در برخورد با قانون شکنان و بدحجابی نشان از آن دارد که این نهاد پاسدار ارزش های انقلاب است.

حجاب حافظ انسان در برابر بسیاری از بیماری ها است
وی با بیان اینکه کم کاری برخی از مسئولان به مقوله بی حجابی دامن زده است، اذعان کرد:  بی حجابی بر گرفته از فرهنگ غربی است که باید در راستای آن اقدامات موثری برداشت.

مولوی حسن زهی، امام جمعه شهرستان هامون ضمن حمایت و تشکر از فرمانده نیروی انتظامی مبنی بر برخورد با قانون شکنان افزود: این اقدام در راستای ایجاد امنیت است و باید با مخلان برخورد قانونی شود.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان از هر فرصتی برای رسیدن به مقاصد شوم خود استفاده می کنند، گفت: باید همه مسئولان و علما در این زمینه یاریگر پلیس شوند چرا که بی حجابی امروز جامعه نتیجه به عدم مدیریت صحیح  برخی از مسئولان است.

مولوی حسن زهی با بیان اینکه اسلام به عنوان دین کامل و جامع برای حجاب معیارهای شفافی ارائه کرده است، افزود: حجاب و پوشش اسلامی به قدری است که خداوند متعال در بسیاری از سوره‌های قرآن از آن به عنوان یک ضرورت یاد می‌ کند و آن را حافظ انسان در برابر بسیاری از بیماری های جسمی، روانی و جنسی می ‌داند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون