نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/2      10:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:116


نسخه چاپی
"برآورد اجتماعی" و" عملیات روانی" رمز موفقیت پلیس
گروه استان ها– غرب استان تهران– معاون اجتماعی استان از هوشیاری، برآورد اجتماعی و عملیات روانی به عنوان رمز موفقیت فرماندهان و مدیران در مواقع بحرانی یاد کرد.
 

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ "مهدی سرپناه" در جمع کارکنان معاونت اجتماعی با تاکید بر اینکه آنچه در هر ماموریتی مهم است برآورد اولیه از میدان عملیات است که می تواند به نوع خود بر تصمیم گیری درست فرماندهان تاثیر گذار باشد اظهار داشت : برآورد اجتماعی، سنجش منطقی، منظم و مداوم از وضعیت موجود جامعه با نگاه به آینده است که فراروی فرمانده یا مدیر قرار می گیرد تا بر اساس آن در اجرای وظایف تسریع از اشتباهات و دوباره کاری ها پیشگیری و در تصمیم سازی به فرمانده کمک کند.

این مقام انتظامی بیان داشت: پلیس می بایست با فهم دقیق از پدیده ها، معضلات، آسیب ها، جرایم و موقعیت های جرم خیز با آگاهی از روند تحول و پیشرفت آنها از بروز اتفاقات ناخوشایند جلوگیری کرده و همچنین پیشنهاد های اصلاحی لازم را به سیاست های بهسازی اداره جامعه و آیین شهروندی و نظام روابط اجتماعی و مقررات عادلانه تر و عینی تر تبدیل و تزریق کند.

سرهنگ سرپناه در ادامه نداشتن هوشیاری کافی و اقدام نسنجیده و عجول را آفت هر ماموریتی دانست و اظهار داشت: نداشتن هوشیاری منجر به غفلت و اقدام نسنجیده هم باعث خطا در برآورد و قدرت تصمیم گیری می شود.

این مقام انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود از انجام عملیات روانی به عنوان کاهش دهنده اضطراب و تنش در ماموریت های انتظامی یاد کرد و گفت: این مهم از اولین مولفه ها و مهم ترین اصول مدیریتی است.

معاون اجتماعی غرب استان تهران با تاکید بر هوشیاری، برآورد اجتماعی درست و انجام عملیات روانی از اشراف اطلاعاتی، داشتن تمهیدات ترافیکی مقتضی با ماموریت انتظامی، پشتیبانی مطلوب، آموزش و توجیه و همچنین دادن اطلاعات کافی به نیرو در خصوص ماموریت های حساس، داشتن تجهیزات مخابراتی و کاربر مستقیم مکالمات رادیویی برای هر فرمانده را از رموز موفقیت و مدیریت پلیس در مواقع بحران دانست.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون