نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/2      12:56:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:356


نسخه چاپی
لزوم مرجع بودن اخبار پلیس در اربعین حسینی
گروه استان ها- ایلام- معاون هماهنگ کننده انتظامی استان با بیان این که اخبار پلیس در اربعین حسینی بایستی علاوه بر دارا بودن ویژگی های صحت، دقت و سرعت به عنوان مرجع برای سایر رسانه ها باشد، گفت: اطلاع رسانی صحیح در این کنگره عظیم یک ضرورت انکار ناپذیر است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ"کریم نصرالهی" در حاشیه بازدید از معاونت اجتماعی انتظامی استان ایلام اظهار داشت: امروزه فضای مجازی و استفاده از نرم افزارهای تلفن همراه جزء لاینفک زندگی مردم  شده است و این موضوع می طلبد که پلیس نیز با استفاده از این ابزار، خود را به روز رسانی و یک نرم افزار جامع تهیه کرده و برای اطلاع رسانی به مردم، به ویژه زائران در ماموریت بزرگ و ملی اربعین حسینی گام بردارد.

وی تصریح کرد: در این نرم افزار مورد نظر، بایستی نیازهای امنیتی و اجتماعی، نقشه مسیر حرکت زائران  و ...در نظر گرفته شود.

معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام خاطرنشان کرد: پلیس استان با علم به استقبال باشکوه امسال مردم سراسر جهان از این کنگره عظیم، تمامی تمهیدات لازم را در این زمینه اندیشیده و تقسیم وظایف کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد: پلیس در سال جاری نیز بتواند مانند سال های گذشته در کنار سایر نهادهای خدمات رسان خادمان خوبی برای زائران اباعبدالله الحسن (ع) باشند.

اجتماعی محور بودن با تقویت حس مشارکت پذیری مردم

سرهنگ نصرالهی در بخش دیگری از سخنان خود به اجتماعی محور بودن پلیس اشاره کرد و گفت: تقویت حس مشارکت پذیری مردم یکی از اولویت های پلیس است.

وی افزود: امنیت، ستون اصلی یک جامعه و پیش شرط توسعه و پیشرفت در تمامی عرصه هاست و دو مولفه اعتماد مردم و مشارکت آنان در موفقیت های نیروی انتظامی بسیار موثر است.

معاون هماهنگ کننده انتظامی استان ایلام خاطرنشان کرد: خوشبختانه نیروی انتظامی در سال های نه چندان دور با راه اندازی معاونت اجتماعی در مرکز و استان های کشور، به خوبی توانسته است از ظرفیت عظیم مشارکت پذیری مردم استفاده کند و امروز به عینه این همدلی و مشارکت بین پلیس و مردم قابل لمس است.

وی اقدامات معاونت اجتماعی انتظامی استان ایلام را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: مصالحه بیش از 71 درصدی پرونده های مشاوره ای قبل از ارجاع به دادگاه، فعالیت مستمر آموزش همگانی در مدارس، دانشگاه ها و جوامع هدف، برآورد آسیب های اجتماعی و گام برداشتن برای رفع آن ، اطلاع رسانی موثق و به موقع اخبار پلیس تنها گوشه کوچکی از اقدامات این معاونت اثر گذار در پلیس استان است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون