نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/2      13:11:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:94


نسخه چاپی
نیروی انتظامی؛ مدافع ناموس جامعه/ مردم قاطعانه از نیروی انتظامی حمایت می کنند
گروه استان ها-قم-عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به اینکه نیروی انتظامی مدافع ناموس جامعه است، گفت: هرکسی بخواهد به بهانه های مختلف این نیرو را تضعیف کند باید بداند مردم پشتیبان آن هستند.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین "عسکر دیرباز" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با حمایت از مواضع سردار اشتری، فرمانده ناجا درخصوص برخورد با هنجارشکنان، اظهار داشت: باید به خط مشی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به صورت کلی توجه شود، خط مشی این نیرو این است که به عنوان ضابط موظف بوده که طبق قانون عمل کند، قانون هر کشوری برای آن کشور محترم و مقدس است و همه باید در برابر آن تسلیم باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: طبق قانون جمهوری اسلامی ایران وقتی افراد از منزل خود خارج می شوند و در محیط اجتماع و محل کار حضور پیدا می کنند باید مقررات را هم به لحاظ آداب اجتماعی و هم به لحاظ بهداشت عمومی و هم در نوع پوشش رعایت کنند اگر در جامعه با افرادی مواجه شدیم که مقررات را رعایت نمی کنند وظیفه همگانی این است که به صورت محترمانه و مؤدبانه و به آن‌ها تذکر داده شود.

وی افزود: اگر تذکر همگانی کارساز نبود دیگر عموم افراد وظیفه خاصی ندارند و از این به بعد وظیفه نیروی انتظامی و ضابطان قضائی به عنوان آمران به معروف و ناهیان از منکر است با افرادی که مقررات اجتماعی جامعه را رعایت نمی کنند تا جایی که قانون به آن‌ها اجازه داده برخورد می کنند.

دیرباز خاطرنشان کرد: افرادی که مواد مخدر توزیع کرده و یا از کلمات رکیک در محیط اجتماعی استفاده می کنند و همچنین افرادی که با پوشش نامناسب بهداشت عمومی را رعایت نمی کنند باید با این هنجارشکنی ها برخورد شود در غیر این صورت مردم نمی توانند در جامعه با آرامش و امنیت تردد کنند.

رئیس دانشگاه قم تأکید کرد: معنای سخنان فرمانده نیروی انتظامی این است که وظیفه قانونی نیروی انتظامی برخورد با قانون شکنان و هنجارشکنان است البته منظور از برخورد استفاده از خشونت یا برخوردهای غیرقانونی نیست بلکه باید نیروی انتظامی چنان مقتدرانه برخورد کند که همه افراد در جامعه احساس کنند نیروی انتظامی حافظ نظم و امنیت جامعه است و در عین‌ حال بر اساس مقررات عمل می کند.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف انقلاب اسلامی این بود که قوانین اسلامی در جامعه اجرا شود، در جامعه اسلامی یکی از مقررات این است که خانم و آقا با یک پوشش مناسب در جامعه وارد شوند، گفت: البته در همه جوامع و کشورها قوانینی برای پوشش خانم ها و آقایان تعریف شده، همان‌طور که همه افراد حقوقی در جامعه دارند و باید رعایت شود، در قبال آن حقوق مسئولیت هایی هم دارند.

دیرباز بیان داشت: نیروی انتظامی وظیفه دارد با کسانی که در جامعه هنجارشکنی می کنند و قوانین را رعایت نمی کنند در محدوده ای که قانون اجازه می‌دهد برخورد کنند که این مسئله جدیدی نیست و این نیرو از همان ابتدا همین وظیفه را داشته است.

نیروی انتظامی حافظ سلامت جامعه

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: عملکرد نیروی انتظامی نشان داده که با انسانیت، مدارا، مهربانی، دلسوزی و خیرخواهی با آسیب‌های اجتماعی برخورد می کند و ناگزیر و بر اساس قانون باید در برخی موارد قاطعیت بیشتری هم داشته باشد، باید برای حفظ سلامت جامعه با افرادی که بیماری واگیردار اجتماعی دارند و آسیب های اجتماعی را دائماً به جامعه پمپاژ می‌کنند، برخورد شود.

وی افزود: نیروی انتظامی امنیت ما را تأمین می کند مردم برخی از کشورهای همسایه که به ایران سفر می کنند از اینکه بانوان بعد از غروب آفتاب در بیرون از منزل هستند و به راحتی تردد می کنند تعجب می کنند و اعلام می کنند در کشورشان زنان بعد از این ساعت جرأت حضور در بیرون از منزل را ندارند در حالی که ما مشاهده می کنیم بانوان در جامعه تا پاسی از شب حتی در جاده ها و پارک ها به راحتی تردد می کنند همه این‌ها حاصل برخورد نیروی انتظامی با هنجارشکنان بوده که باعث افزایش امنیت زنان شده است زیرا همه می دانند اگر مزاحمتی ایجاد شود نیروی انتظامی با قاطعیت برخورد می کند زیرا نیروی انتظامی مدافع ناموس جامعه است هرکسی بخواهد به بهانه های مختلف این نیرو را تضعیف کند باید بداند مردم پشتیبان پلیس هستند.

دیرباز گفت: البته ممکن است برخی از افراد در نیروی انتظامی خطایی هم داشته باشند اما این مسئله عمومیت ندارد و بنای این نیرو، این است که حافظ امنیت باشد همان‌طور که تا امروز بوده است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون