نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/2      13:16:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:211


نسخه چاپی
دستگیری سارق طلافروشی در کمتر از 12 ساعت
گروه استان ها – تهران بزرگ- رئیس کلانتری 138 جنت آباد از دستگیری سارق طلافروشی در کمتر از 12 ساعت قبل از فروختن اموال و کشف تمامی طلاهای سرقتی به ارزش 400 میلیون تومان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ "سعید لشینی" در تشریح این خبر، بیان داشت: صبح روز گذشته صاحب یک طلافروشی به کلانتری مراجعه و اعلام کرد از واحد صنفی او شب گذشته سرقت شده است و سارق یا سارقان با قطع کردن برق مغازه و همچنین قطع دوربین های مداربسته و برداشتن دستگاه دی. وی. آر (ضبط کننده تصاویر دوربین مداربسته) اقدامات مجرمانه خود را انجام داده اند.

وی تصریح کرد: با اعلام شکایت مال باخته، تیمی از ماموران عملیات کلانتری در محل حضور یافتند و تحقیقات اولیه را در این زمینه آغاز کردند. با توجه به شکل وقوع جرم احتمال اینکه فردی آشنا این سرقت را رقم زده باشد، متصور بود. در ادامه تحقیقات، مظنونی از آشنایان نزدیک شاکی شناسایی  و با کسب مجوز قضائی در کرج دستگیر شد.

کلانتر محله جنت آباد افزود: متهم در بازجویی های اولیه اقرار کرد با توجه به اینکه  می دانسته که وی تعدادی از طلاهای خود را در ویترین و یا بیرون از گاو صندوق رها می کند به راحتی اقدام به این کار کرده است.

سرهنگ لشینی با اشاره به اینکه متهم در بازجویی های تکمیلی ، محل پنهان کردن طلاها و دستگاه دی.بی.آر را اعلام و با هماهنگی قضائی کلیه اموال شاکی کشف و به وی تحویل داده شد خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقتی را 400 میلیون تومان برآورد کرده اند.

رئیس کلانتری جنت آباد توصیه کرد: با توجه به اینکه سیستم مرکز هشدار الکترونیک(مها) در صورت نداشتن برق غیر فعال می شود حتما واحد صنفی خود را به برق اضطراری مجهز کنید تا در صورت از کار افتادن برق و ورود سارقان به مغازه، ماموران کلانتری ها در جریان موضوع قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: به طلافروشان نیز توصیه می شود نکات ایمنی مربوط به صنف خود را به ویژه جمع آوری طلاهای داخل ویترین و انتقال آنها به گاوصندوق امن در طول مدت تعطیلی مغازه را جدی بگیرند تا از خطرات احتمالی دیگر در امان بمانند.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون