نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/3      11:34:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:548


نسخه چاپی
میله های زندان، عاقبت کلاهبردار اینستاگرامی
گروه استان ها – هرمزگان - رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری یک کلاهبردار اینترنتی در استان خبر داد .

سرهنگ "علی اصغر افتخاری" در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان هرمزگانی مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی در فضای مجازی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی مبلغ کلاهبرداری را 500 میلیون ریال عنوان و گفت: شاکی در یکی از صفحات شبکه اجتماعی اینستاگرام با فروشنده موتورسیکلت خارجی آشنا و برای خرید از طریق پیامک ارتباط برقرار می کند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: متهم به بهانه نوسان قیمت ارز در بازار تمام هزینه را قبل از تحویل کالا مطالبه کرده و شاکی نیز مبلغ را در اختیار وی قرار می دهد و پس از آن دیگر پاسخگوی وی نمی باشد.

رئیس پلیس فتا هرمزگان خاطر نشان کرد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و با استفاده از شیوه های علمی و تخصصی متهم شناسایی و با هماهنگی مقامات قضائی طی یک عملیات پلیسی در مخفیگاه خود دستگیر شد.

علی اصغر افتخاری تصریح کرد: متهم پس از مواجه با مستندات پرونده لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی خود و به ارتکاب 10 فقره کلاهبرداری به مبلغ 5 میلیارد ریال معترف شد که پرونده به دادسرا ارسال و متهم روانه زندان شد.

کارشناس ارشد فضای مجازی پلیس هرمزگان با بیان اینکه عاقبت کلاهبرداران در فضای مجازی رویارویی با افسران پلیس فتا است، افزود: مطالبه به حق هموطنان در فضای مجازی از اهداف پلیس فتا است و در این راستا از هیچ گونه تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

رییس پلیس فتا استان هرمزگان در پایان از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه مشکل و مزاحمت در فضای مجازی از طریق مراجعه حضوری و یا سایت پلیس فتا بخش گزارش مردمی اطلاع دهند تا در کمترین زمان نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان اقدام شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون