نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/3      14:5:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:546


نسخه چاپی
سرلشکر صفوی:
پلیس ، امنیت کم نظیری برای زلزله زدگان فراهم کرد/بازگشایی مرز خسروی برای تردد زائران اربعین
گروه استان ها - کرمانشاه - دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: پس از وقوع زلزله 7.3 ریشتری و چند زمین لرزه بالای 5 ریشتر در استان کرمانشاه، پلیس با حضور به موقع و دلگرم کننده خود امنیت کم نظیری برای زلزله زدگان فراهم آورد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرلشکر "سیدیحیی صفوی" در بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب، اظهار داشت: در شرایط سخت پس از زلزله مردم مصیبت دیده بیش از هرچیزی به آرامش روحی و روانی نیاز دارند که این آرامش توسط پلیس به خوبی تامین شد.

وی تصریح کرد: لازم است از نیروهای خدوم انتظامی که شبانه روز در مناطق زلزله زده حضور داشتند قدردانی کرد چرا که توانستند امنیت این مناطق را به خوبی حفظ کنند.

سرلشکر صفوی یادآور شد: در این میان همکاری خوب مردم با نیروهای نظامی و انتظامی نیز بر امنیت مناطق زلزله زده افزود تا مورد نگران کننده امنیتی رخ ندهد.

این مقام ارشد نظامی در ادامه با بیان اینکه ملت بزرگ ایران در حوادث مختلف همواره پشتیبان یکدیگر بوده اند، افزود: مردم در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه و در هر نقطه‌ای از کشور آستین همت را بالا زده و به هر طریقی که می‌توانند به یاری حادثه دیدگان می‌شتابند.

وی ادامه داد: مردم ایران خود را به خاطر مرزداری و ایثار و رشادت مردم سرپل ذهاب مدیون آنها دانسته و در جریان زلزله 7.3 ریشتری به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفته و با تمام توان به کمک زلزله زدگان آمدند.

سرلشکر صفوی اظهار داشت: سرپل ذهاب این روزها برای میزبانی از کاروان‌های زائران کربلای معلا آماده می‌شود که امید است مردم این شهرستان همچون گذشته میزبان شایسته ای برای زوار اباعبدالله الحسین (ع) باشند.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: من حامل سلام گرم مقام عظمای ولایت به مردم صبور، فداکار و ولایتی سرپل ذهاب هستم و از همه کسانی که در راستای عملیات بازسازی مناطق زلزله زده مشارکت کردند قدردانی می‌کنم و بدانید که قلب‌ها، دست‌ها و اقتصاد مالی ملت ایران پشتیبان مردم این شهرستان است.

بازگشایی مرز خسروی برای تردد زائران اربعین

دستیار و مشاور فرمانده کل قوا همچنین در جمع خبرنگاران نیز از بازگشایی مرز خسروی برای تردد زائران اربعین خبر داد و گفت: هم اکنون امنیت و شرایط لازم در این مرز برای تردد زائران عتبات عالیات وجود دارد و از طرف عراق نیز قول های مساعدی داده شده و به طور یقین امسال یک ماه قبل از اربعین مرز خسروی بازگشایی می شود.

وی تصریح کرد: دولت، مسئولان، نیروهای مسلح ایران و وزارت کشور تجهیزات و راحتی مسافران را در مرز خسروی فراهم کرده و آن سوی مرز نیز طرف عراقی قول‌های مساعدی را به دولت ایران داده که امید داریم یک ماه قبل از اربعین شاهد بازگشایی مرز برروی زائران عتبات عالیات باشیم.

سرلشکر صفوی عنوان کرد: بازگشایی مرز خسروی یک نوع همدلی است و از نظر مسائل اقتصادی، فرهنگی و امنیت به نفع ۲ کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق است.

مشاور فرمانده کل قوا گفت: مردم استان کرمانشاه همواره به شجاعت و مهمان نوازی معروف بوده اند و ان شاءالله امسال پذیرای حدود یک میلیون زائر از هفت استان کشور که از مسیر خسروی در مراسم اربعین شرکت می کنند، خواهند بود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون