نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/3      14:42:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:118


نسخه چاپی
نیروی انتظامی کار تذکر به بدپوشش ها را رها نکند/ از هر نهادی که در زمینه امر به معروف فعال باشد، قاطعانه حمایت می کنیم
گروه استان ها _ اصفهان _ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با تقدیر از اقدامات نیروی انتظامی در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از ناجا خواست گشت ارشاد که وظیفه تذکر به بدپوشش ها را برعهده دارد با قوت ادامه داده و حتی برای یک لحظه هم رها نکند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت الله "سید یوسف طباطبایی نژاد" در همایش امامان جماعات مساجد، رابطان و روسای کلانتری های فعال در طرح مساجد، قرارگاه مهر و امید، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر از اهم واجبات دینی ما مسلمانان بوده و آیات بسیار فراوانی در خصوص این موضوع به پیامبر اکرم (ص) نازل شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از فروع دین در مدینه بر پیامبر اکرم (ص) نازل شده، گفت: در رابطه با فروع دین کمتر آیه ای است که در مکه نازل شده باشد اما تمامی آیات مربوط به امر به معروف و نهی از منکر در مکه نازل شده که نشانگر اهمیت بسیار این آیات برای جامعه اسلامی است.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم فرموده اند "کسانی که امر به معروف و نهی ازمنکر نکنند عذابشان با آنان که گناه می کنند، یکسان است" به داستان سرپیچی عده ای از قوم بنی اسرائیل از حکم مربوط به ماهی نگرفتن در روز شنبه اشاره و بیان کرد: خداوند در این آیه به صراحت اعلام می کند کسانی که گناهکاران را نهی از منکر کردند نجات یافتند و سکوت کنندگان همراه افرادی که سرپیچی می کردند، به عذاب الهی گرفتار شدند.

وی در ادامه از عملکرد نیروی انتظامی در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تقدیر کرد و  گفت: گشت های ارشاد که به افراد بدپوشش تذکر می دهند باید با قوت ادامه یابد و حتی برای یک لحظه هم رها نشود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به تاثیر مقابله نیروی انتظامی با موضوع کمر بند ایمنی، تصریح کرد: در موضوع کمربند ایمنی، ماموران پلیس مدام به رانندگان تذکر می دهند، در موضوع بد پوششی نیز بایستی مدام این تذکر بر سر هر چهارراه و خیابانی انجام شود و این گونه نباشد که ماموران پس از یک بار تذکر به یک فرد، او را رها کنند.

امام جمعه اصفهان بر عدم مقابله فیزیکی و درگیری با افراد بدپوشش تاکید و اضافه کرد: اگر فردی، 10 بار و یا بیشتر با تذکر روبه رو شود، خودش را اصلاح می کند چون هیچ کس دلش نمی خواهد کسی به او ایراد بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تشکر از نیروی انتظامی و مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر کشور، گفت: دست هر گروه و نهادی که در زمینه امر به معروف و نهی از منکر فعال است را می بوسیم و قاطعانه از آن ها حمایت می کنیم.

وی سپس با مفید عنوان کردن طرح مساجد قرارگاه مهر امید، گفت: معتقدم همه کارها باید در مساجد و با محوریت ائمه جماعات انجام شود چون اگر هر مسجد بتواند 200 خانه اطراف خود را تحت پوشش قرار دهد قطعاً مشکلاتی نظیر فقر، آسیب های اجتماعی،بی دینی و بی اخلاقی را نخواهیم داشت.

آیت الله طباطبایی نژاد بر ورود کانون های فرهنگی مساجد به موضوع مقابله با بدپوششی تاکید کرد و گفت: مساجد باید در این حوزه به صورت فعال وارد شوند و پدر و مادر، خواهر و یا برادر فرد بد پوشش و هنجارشکن را بخواهند و با او صحبت کنند چرا که خیلی وقت ها خانواده از بد پوششی و هنجارشکنی فرزندانشان بی اطلاع هستند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون