نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/5      9:11:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:202


نسخه چاپی
نهادهای ارزشی و مردم در صف حمایت از ناجا /بازتاب حمایت های مردمی از پلیس در فضای مجازی
گروه ناجا ـ در میان برخی سناریو سازی ها برای هجمه به نیروی انتظامی به واسطه ایفای نقش مطلوب و عمل به وظیفه ذاتی و قانونی در حوزه حجاب و عفاف، حمایت نهادهای ولایی، ارزشی و آحاد مردم برای سبزپوشان دلگرم کننده است.

 

 

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری پلیس، حجاب و عفاف زن ايراني حكايت ديروز و امروز نيست؛ زن ايراني حتي در آثار باقي‌مانده از گذشته هم حجاب بر سر دارد و پوشيده است و هنوز هم نگاه عمومي مردم نسبت به حجاب آنچنان مثبت است كه حجاب را به عنوان يك مطالبه عمومي در سطح جامعه مطرح مي‌كند، به‌خصوص اينكه حجاب تنها ابزاري براي پوشش زنان نيست بلكه نمادي از فرهنگ اسلامي و مبلغي براي اين دين و مرام است.

به همين خاطر هم است كه در بسياري از كشورهاي غربي همزمان و هم‌راستا با پروژه "اسلام‌هراسي" ممنوعيت‌هايي را براي حجاب در نظر مي‌گيرند چراكه حضور يك زن محجبه در جامعه به نوعي اسلام و فرهنگ اسلامي را تبليغ و ترويج مي‌كند. شايد بر همين اساس هم باشد كه مركز ثقل برنامه‌هاي فرهنگي اپوزيسيون خارج‌نشين و عوامل آن موضوع عفاف و حجاب را نشانه گرفته زيرا بهترين راهكار براي نفوذ بر يك جامعه تغيير نگاه و باورها و ارزش‌هاي زنان به عنوان نيمه تأثيرگذار آن جامعه است. مصوبه حجاب و عفاف اما بر اساس همين مطالبه عمومي به تصويب رسيده و تكاليف همه دستگاه‌ها را در بحث حجاب و عفاف به عنوان يك نماد فرهنگي روشن كرده است.

مصوبه‌اي  براي 26 دستگاه

طرح راهكارهاي اجرايي گسترش فرهنگ عفاف و حجاب 13 دي 1384 به تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي رسيد. بر اساس اين طرح 26 وزارتخانه، سازمان و دستگاه اجرايي موظف به اجراي طرح هایی براي گسترش فرهنگ حجاب و عفاف شدند.

26 دستگاهي كه در اين زمينه وظيفه‌هايي عموماً از جنس ايجابي و فرهنگي دارند و تنها دستگاه با وظايف سالبه نيروي انتظامي است هرچند نيروي انتظامي هم بخشي از وظايفش در حوزه عفاف و حجاب بر اساس مصوبه 427 شوراي عالي انقلاب فرهنگي ايجابي است.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با 21 وظيفه، وزارت بازرگاني با 13 وظيفه، سازمان صدا و سيما با 31 وظيفه، نيروي انتظامي با 21 وظيفه، سازمان جوانان با 14 وظيفه، سازمان تبليغات اسلامي با 12 وظيفه، وزارت آموزش‌و‌پرورش با 21 وظيفه، وزارت علوم با 17 وظيفه، مركز زنان و خانواده با 6 وظيفه، وزارت ارتباطات با 8 وظيفه، سازمان تربيت بدني با 18 وظيفه، شهرداري با 10 وظيفه، وزارت بهداشت با 17 وظيفه، ستاد امر به معروف و نهي از منكر با 11 وظيفه، سازمان بهزيستي با 5 وظيفه، وزارت امورخارجه با 10 وظيفه، وزارت كار با 5 وظيفه، مجلس شوراي اسلامي با7 وظيفه، وزارت كشور با 11 وظيفه، سازمان مديريت و برنامه‌ريزي با 9 وظيفه، قوه‌قضائيه با5 وظيفه، وزارت مسكن با 9 وظيفه، سازمان ميراث فرهنگي با 11 وظيفه، بسيج با 6 وظيفه، وزارت راه با 7 وظيفه و سازمان تبليغات اسلامي با 12 وظيفه نهادهايي هستند كه در مصوبه 427 شوراي عالي انقلاب فرهنگي براي گسترش عفاف و حجاب وظايفشان تعیین شده است.

در اين ميان سازمان صدا و سيما با 31 وظيفه براي گسترش فرهنگ حجاب و عفاف در رأس اين 26 دستگاه قرار دارد و بعد از آن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و ‌آموزش و پرورش با 21 بند از شرح وظايف در جايگاه بعدي قرار مي‌گيرند. شايد جالب باشد بدانيد حتي وزارت راه و شهرسازي هم در اين زمينه وظايفي را بر عهده دارد اما از ميان تمام دستگاه‌هاي مسئول در حوزه عفاف و حجاب تنها دستگاهي كه مردم به عنوان متولي اين امر مي‌شناسند نيروي انتظامي است.

حال این روزها  که نیروی انتظامی در خلأ حضور برخی دستگاه‌های مسئول، تنها  وارد میدان برخورد با مظاهر ‌ترویج فساد و بی‌حجابی شده است و این اقدامات حمایت نهاد های ارزشی و به ویژه متدینین را در پی داشته به طوری که دادستان کل کشور در واکنش به اقدامات مطلوب ناجا برای ترویج فرهنگ " عفاف و حجاب " در جامعه  تاکید کرد:  چهره پلیس با جوسازی و فیلم‌های ساختگی مخدوش نمی‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین "محمدجعفر منتظری" در واکنش به هجمه ها علیه پلیس به حمایت از ناجا پرداخت و گفت: هنجارشکنان بدانند با جوسازی‌ و فیلم‌هایی که از قبل آماده کرده و در فضای مجازی منتشر می‌کنند، نمی‌توانند چهره پلیس را مخدوش کنند.

وی بیان کرد:  وظیفه قانونی پلیس برخورد با جرایم مشهود است و دستگاه قضائی وظیفه دارد هر جایی که پلیس وارد می‌شود و مجوز می‌خواهد حتما مجوز دهد دستگاه قضائی از نیروی انتظامی و پلیس مقتدر حمایت کرده و خواهد کرد؛ ما نمی‌توانیم امنیت اخلاقی و اجتماعی را به خاطر برخی حرف‌ها که زده می‌شود و برخی اقدامات بدخواهان و جوسازی در فضای مجازی، فدای این حرکات مذبوحانه کنیم؛ حتما دستگاه قضا از حرکات و اقدامات قانونی و مقتدرانه پلیس حمایت خواهند کرد.

وی افزود: باید از پلیسی که برای اجرای امنیت و ایفای نقش قانونی تلاش می‌کند حمایت کرده و به جوسازی‌ها توجه نکنیم؛ پلیس باید با اقتدار در میدان برای ایجاد امنیت حضور داشته باشد و با هر هنجارشکنی برخورد کند و انتظار داریم در چارچوب قانون برخورد شود.

حمایت دستگاه قضا از اقدامات پلیس

همچنین طی روزهای اخیر رئیس قوه قضائیه با اعلام حمایت قاطع از اقدامات قانونی پلیس، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی باید هوشیارانه در قبال ناامنی ها اقدام مناسب داشته  باشد زیرا جامعه ای پیشرفت می کند که امنیت داشته باشد.

بسیج از اقدامات ناجا حمایت می‌کند

از طرفی طی روزهای اخیر رئیس سازمان بسیج مستضعفین ضمن حمایت از اقدامات ناجا در حوزه عفاف و حجاب در جامعه، اظهار کرد: نیروی انتظامی همواره پاسدار ارزش‌های انقلاب اسلامی است و در عین حال تأمین امنیت در کشور یکی از وظایف ناجا محسوب می‌شود و با توجه به اینکه انقلاب اسلامی به خون شهدا آغشته شده، رعایت اصول و مبانی حجاب در جامعه، ضروری است.

در میان برخی سناریو سازی ها برای هجمه به نیروی انتظامی به واسطه  ایفای نقش مطلوب و عمل به وظیفه ذاتی و قانونی در حوزه حجاب و عفاف، حمایت نهادهای ولایی، ارزشی و آحاد مردم برای سبزپوشان دلگرم کننده است تا با قدرت بیشتری برای عمل به وظیفه جانفشانی کنند.

چندی پیش هم سردار "حسین اشتری" در گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا، اظهار داشت: امروز شاهد هجمه و فضاسازی هدفمند علیه نیروی انتظامی هستیم که این هجمه ها بیانگر حرکت و عملکرد پلیس در مسیر صحیح است.

فرمانده ناجا تاکید کرد: مرعوب هجمه ها علیه نیروی انتظامی  نمی شویم و با قدرت وظایف مان را انجام می دهیم و در مقابل هجمه ها عقب نشینی نمی کنیم.

و از طرفی سردار " ایوب سلیمانی "  در این باره  اظهار کرد: امروز دشمنان نظام  بر اهمیت  جایگاه ویژه ناجا به عنوان یکی از بازوهای توانمند نظام واقفند و بر همین اساس  هجمه و موج تخریبی گسترده ای علیه این نهاد ارزشی، ولایی و انقلابی شروع کرده اند که اینها بیانگر اثرگذاری نیروی انتظامی است.

#سردار_اشتری/ همه با هم در کنار ناجا برای ایرانی عاری از افراد قانون شکن
 
 از طرفی،در میان تمام حمایت ها از ناجا ، کاربران فضای مجازی در واکنش به سخنان  سردار "حسین اشتری"؛ فرمانده نیروی انتظامی  در جمع ائمه جمعه سراسر کشور هشتگ #سردار_اشتری را داغ کردند.

سردار  "اشتری" در این دیدار طی سخنانی  تاکید کرد: نیروی انتظامی همواره وظیفه خود می‌داند پاسدار ارزش‌های انقلاب باشد.

کاربران فضای مجازی با هشتگ #سردار_اشتری در حال بازنشر سخنان فرمانده نیروی انتظامی در شبکه‌های اجتماعی هستند؛ آنها در تلاش هستند تا ضمن تقدیر از خدمات ناجا، تاکید کنند در کنار نیروی انتظامی برای برقراری نظم و امنیت خواهند بود.

فرمانده نیروی انتظامی در جمع ائمه جمعه سراسر کشور با اشاره به برقراری امنیت در کشور، آن را به عنوان یکی از وظایف ناجا اعلام و از همراهی مردم در پشتیبانی از خدمات پلیس تقدیر و تشکر کرد.

سردار اشتری گفت: با کسانی که بخواهند به حقوق مردم تعدی کنند، هیچ تعارفی نخواهیم داشت و قاطعانه با آنها برخورد خواهیم کرد.

در پایان باید گفت؛ پر واضح است که " اقتدار پلیس" در همه جای دنیا" خط قرمز"  و بیانگر " اقتدار نظام حاکم " است، هرگز به عده ای قلیل  که در پس  هر اتفاقی،  پروژه "  حمله به ناجا  " را کلید می زنند، اجازه جولان داده نخواهد شد چراکه اقدامات قانونی و شرعی  نیروی  انتظامی  جمهوری اسلامی ایران  از حمایت قاطع نهادهای ولایی،  ارزشی و  آحاد مردم برخوردار است.#

گزارش؛ فاطمه سلیمانی/ خبرنگار پایگاه خبری پلیس

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون