نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/5      9:17:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:404


نسخه چاپی
پنهان كاري همسرم و نگراني من!
گروه استان ها – خراسان رضوي - با نوع رفتارها و كارهاي همسرم فكرهاي ناجور به سرم مي زد با خودم مي گفتم نكند از ازدواج با من پشيمان شده و يا ... .

مرد جوان نگران بود ، نگران از اين كه در اولين سال زندگي مشتركش دچار چنين وضعيتي شده است.

آهي كشيد و گفت: آشفته بود و آرام و قرار نداشت؛خسته و كوفته از سر كار به خانه بر مي گشتم و وقتي از او مي خواستم چند دقيقه گوشي تلفن همراهش را خاموش كند و حواسش به من باشد ،صدايش بلند مي شد که نمی خواهم.

با نوع رفتارها و كارهايش  فكرهاي ناجور به سرم مي زد ، با خودم مي گفتم نكند از ازدواج با من پشيمان شده و يا ... ؟هر بار مي خواستم درباره علت بي قراري اش با او صحبت كنم طفره مي رفت و بلافاصله با دهن كجي حرف را عوض مي كرد.

ديگر شك نداشتم موضوعي را از من پنهان مي كند؛ با مادرش درد دل كردم ، او هم نگران بود  و مي گفت حدود يك ماه است دخترش گوشه گير و كم حرف شده و انگار از مسئله اي عذاب مي كشد.

من و مادر همسرم نشستيم و با مقدمه چيني از همسرم درباره علت نگراني اش توضيح خواستيم؛ او كه خودش هم كلافه شده بود زير گريه زد و تعريف كرد چه مشكلي برايش  پيش آمده است.

 بلافاصله موضوع را به پليس فتا اعلام كرديم؛ در كمتر از چند ساعت جوان دانشجويي كه در فضاي مجازي براي همسرم ايجاد مزاحمت كرده بود را شناسايي و دستگير كردند.

مرد جوان افزود: اين پسر جوان که شوكه شده بود و مي گفت با اينكه هيچ سرنخي از خودش به جا نگذاشته چگونه به دام قانون افتاده است؟!

همسرم تازه متوجه شده است چرا من از روز اول زندگي مان در مورد وابستگي بيش از حد او به فضاي مجازي و گوشي تلفن همراهش تذكر مي دادم و از گذاشتن عكس در آلبوم پروفايل فضاي مجازي اش ایراد می گرفتم.

مرد جوان گفت: منظور محدود کردن و بی توجهی به همسرم نبود، اما همیشه باید حد و مرزها را رعايت کرد.؛ گذاشتن همين عكس ها سبب شد يك پسر جوان علاف و سرگردان، تصاويرش را بردارد و اقدام به اخاذی کند.

همسرم در اين ماجرا تجربه خوبي به دست آورد؛ اگر من هم به او بي توجه بودم چه بلايي سر زندگي مان مي آمد؟!

ايراد ديگر همسرم اين بود كه من و يا حداقل مادرش را در جريان مشکل قرار نداده بود و ساده انگاري او در انتشار عكس هاي شخصي و پنهان كاري اش باعث شد دچار مشكل شود.

البته متهم اين پرونده از خانم جوان ديگري كه شوهر و 2 بچه دارد هم به همين شيوه اخاذي كرده و اين واقعا جاي تاسف دارد.

گفتگو با كارشناس:

«طيبه روغنگر» مشاور خانواده در اين باره معتقد است : با وجود عزم جامعه در منسجم نگاه داشتن کانون خانواده به عنوان بنیادی ترین نهاد جامعه، متاسفانه فضای مجازی، اینترنت و در ذیل آن شبکه های مجازی بسیاری از کارکرد های خانواده را با اختلال مواجه كرده و اين روند منجر به آسیب های روانی و فرهنگی بسیاری به پيكره خانواده ها شده و منشا بروز دگرگونی های عمیق و اساسی در ارزش فرهنگی خانواده و روابط میان اعضای آن و از همه مهم تربه خطر افتادن بنیان خانواده شده است .

اين مدرس مهارت هاي زندگي افزود: گاهی افراد فضای مجازی را فضای امن دانسته و آن را مثبت تلقی می کنند.

مشاور ارشد مركز مشاوره آرامش پليس خراسان رضوي گفت:  بهتر است در استفاده از اینترنت و فضای مجازی برای کاربران ابتدا فرهنگ سازی شود چرا که نحوه استفاده ابتدایی برای کاربران به نوعی سبب درونی شدن الگو های مجازی می شود.

وي افزود:گاهی در محیط اینترنت افراد دیگر نمی توانند شما را ببینند و نامرئی بودن، این جرات را می دهد به جاهایی سرك بكشند و دست به کارهایی بزنند که در خارج از فضاي مجازي آن را نمي پذيرفتند و اين كار پیامد های منفی همچون به خطر افتادن حریم خصوصی افراد ، منزوی شدن آنها و از هم پاشیدگی بنیان خانواده را به دنبال دارد.

طيبه روغنگر گفت:  برای دور بودن از تاثیرات مخرب  شبکه هاي مجازي، لازم است آگاهی کاربران افزایش یابد تا بتوان تهدیدات را با درایت به فرصت تبدیل کرد .

به گفته وی گاهی استفاده نادرست از فضای مجازی بسیاری از حریم های خانواده را از بین می برد و گاهی منجر به بروز اختلافاتی تا سر حد طلاق و جدایی می شود که در این ماجرا همسر این خانم تصميم درست و عقلایي گرفت و مشکل را به طور عاقلانه که مراجعه به پلیس فتا بود، حل کرد .

مشاور خانواده تاكيد كرد: در خصوص والدین نیز  بهتر است خانواده ها در عين صميمیت و رفاقت  فرزندان خود را در فضای مجازی کنترل کنند تا این گونه اتفاق ها رخ ندهد .#

گزارش: غلامرضا تديني راد – سايت خبري پليس خراسان رضوي   


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون