نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/5      11:39:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:170


نسخه چاپی
قاچاق کالا یکی از عوامل اصلي بي نظمي در اقتصاد کشور است
گروه استان ها - کردستان - استاندار با تقدیر از تلاش های هدفمند نیروی انتظامی در راستای مبارزه با قاچاق کالا و تاکید بر عزم ملی در راستای همگانی کردن مبارزه با این پدیده شوم گفت: قاچاق کالا یکی از عوامل اصلي بي نظمي در اقتصاد کشور است.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، " بهمن مرادنیا" در چهارمین کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی، و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز که با حضور مسئولان استان در استانداری برگزار شد گفت: امروز تجارت پنهان و بعضاً آشكار قاچاق كالا زيان هاي فراواني از نظر اقتصادي، فرهنگي و اجتماعی به كشور ما وارد می کند.

وی با اشاره به تاثير تجمل­ گرايي، جذابيت كالاي خارجي، ترويج فرهنگ بيگانه و تبليغات وسيع در راستای قاچاق کالا اظهار داشت: این گونه موارد موجب می شود ميل و اشتياق مردم به كالاي وارداتي زياد شود و سوداگران اقتصادي كه حرفه قاچاق را آسان و كم هزينه مي بينند تمام سرمايه هاي خود را در اين راه به كار مي بندند و چرخ اقتصاد كشور را از حركت بازدارند.

وي با بيان اينکه خريد کالاي قاچاق تهديدي براي سلامت خانواده‌هاست، ادامه داد: اين پديده افزون بر تهديد خانواده ضربه بزرگي به اقتصاد کشور وارد مي‌سازد.

استاندار کردستان اظهار داشت: قاچاق کالا عامل اصلي بي نظمي در اقتصاد کشور و جامعه است که علاوه بر متزلزل کردن ثبات بازار در نهايت ارکان جامعه را با بحران شديد مواجه مي کند.

وی تصريح کرد: بايد تمام دستگاه‌هاي متولي مراقبت و کنترل لازم را براي ورود کالاي قاچاق در مراکز خريد و فروشگاه‌هاي مورد عرضه داشته و دستگاهاي اجرايي از هيچ تلاش و کوششي براي مقابله با قاچاق کالا و ارز در استان دريغ نکنند.

وي، مبارزه با قاچاق کالا را از وظايف اصلي تمام ارگان ها و نهادهاي مرتبط دانست و موثر‌ترين راه موفقيت مبارزه با اين پديده خطرناک  همدلي، همکاري و مشارکت همه جانبه سازمان هاي دولتي و مردم نهاد است.

استاندار ضمن تاکيد بر کنترل و نظارت دقيق راه هاي ورودي قاچاق کالا که باعث کاهش حجم و ميزان تبادل کالا هاي قاچاق به استان مي شود، افزود: برخوردي جدي و قاطع با متخلفان اقتصادي بدون هر گونه اغماض مورد تاکيد است.

وی خاطر نشان کرد: آموزش و فرهنگ‌سازي در زمينه قاچاق کالا و مصرف کالاهاي داخلي 2 عامل مهم در کاهش قاچاق کالاست که بايد در دستور کار همه سازمان ها قرار گيرد.

سردار "علی آزادی" فرمانده انتظامی استان کردستان نیز در این جلسه گفت: پليس کردستان همواره در كنار ساير مأموريت هاي متنوع وپیچیده خود، اهتمام جدي به مبارزه با قاچاق كالا و مقابله با فعاليت هاي مجرمانه قاچاقچيان و ناامن كنندگان اقتصاد داشته است .

وي بر نقش موثر پليس در حوزه مبارزه با پديده قاچاق اشاره و تاكيد كرد: نيروي انتظامي همواره از تمام ظرفيت خود براي مبارزه با اين پديده شوم و كمك به توليد ملي استفاده خواهد كرد.

سردار آزادی مبارزه هدفمند با کالاي قاچاق را بستر رونق تولید و تحقق اقتصاد مقاومتي دانست و خاطر نشان کرد: مبارزه قاطع، هدفمند و موثر با عناصر قاچاق كالا، همواره از مهم ترين ماموريت هاي پليس بوده و تلاش بر اين است تا با همكاري ساير سازمان‌ها و نهادهاي آموزشي در راستاي فرهنگ سازي عدم استفاده ازكالاي قاچاق و کيفيت بخشي توليدات داخلي، گام هاي موثري برداشته شود.

وي با تاکيد بر اين که مبارزه با قاچاق كالا به نوعي حمايت از توليد ملي محسوب مي شود، اظهار داشت: تمرکز بر باندها و شبکه هاي کلان قاچاق کالا، مجرمان سازمان يافته و نيز تغيير رويکرد از کشف کالاي هاي خرد به کشف محموله هاي کلان در پيشگيري از ورود کالاي قاچاق به کشور بسيار موثر و در دستور كار اجرايي پليس کردستان قرار دارد.

سردار آزادی با اشاره به آمار وکشفیات کالای قاچاق در استان بیان داشت: در 4ماهه نخست امسال با تلاش ماموران انتظامی استان 24 باند بزرگ کالای قاچاق منهدم و766 قاچاقچی کالای قاچاق نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی کردستان در پایان  با اشاره به تشکیل 985پرونده کالای قاچاق از ابتدای سال جاری خاطر نشان کرد: ارزش کالای قاچاق کشف شده طی این مدت بیش از 563 میلیارد ریال بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 22درصد رشد داشته است./


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون