نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/5      13:2:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:96


نسخه چاپی
کشف 1400 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در پاکدشت
گروه استان ها-شرق استان تهران-فرمانده انتظامی استان از کشف 1400دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر)در شهرستان پاکدشت خبر داد.

سردار "کیومـــرث عزیـــزی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: با به دست آوردن اخبار و اطلاعاتی مبنی بر اینکه افرادی سودجو در یک شرکت واقع در شهرستان پاکدشت اقدام به راه اندازی مزرعه تولید ارز دیجیتال کرده اند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی بخش شریف آباد آن شهرستان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماموران انتظامی با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی گسترده موفق به شناسایی محل تولید ارزهای دیجیتال شدند. محل مورد نظر در شرکتی واقع در شهرک صنعتی قرار داشت و دستگاه ها به طرز ماهرانه ای در 3 نقطه از محوطه شرکت به صورت مجزا نگهداری می شد.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: در بازرسی از محل مورد نظر، 1400 دستگاه ماینر (استخراج ارز دیجیتال) کشف شد که برابر اعلام کارشناسان ارزش آن 100میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران با اشاره به تشکیل پرونده و تحویل متهم به مراجع قضائی تصریح کرد: موضوع ماینرها پدیده ای نسبتاً جدید است که با توجه مصرف برق زیاد دارای تبعات منفی در حوزه مصرف انرژی و اقتصاد می باشند و نیاز است ساز و کار مناسب انتظامی و اجتماعی برای مقابله با سوءاستفاده در این زمینه تدوین شود./


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون