نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/6      10:27:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:118


نسخه چاپی
تعالی رفتار کارکنان، گامی موثر در رسیدن به پلیس تراز اسلامی
گروه ناجا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به الزام استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان کلانتری و پاسگاه ها گفت: برای رسیدن به پلیس تراز انقلاب اسلامی راهی دشوار اما دست یافتنی در پیش روی داریم.

 

 

 

سردار "محمد شرفی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اهداف پلیس پیشگیری از برگزاری کارگاه‌های آموزشی تعالی رفتار را ارتقای بعد شخصیتی و رفتاری کارکنان عنوان کرد و برای استمرار و تکمیل این فرآیند از تهیه و تدوین دستورالعمل اجرایی آن خبر داد.

وی ادامه داد: اقدامات موثری در چارچوب ارزش‌ها و اصول حاكم بر ناجا با سازوكارهايي از قبيل اصلاح ساختارهاي كوپ (کلانتری و پاسگاه ها)، توانمندسازي كاركنان و مديران، اصلاح فرآيندهاي پاسخگويي به مراجعان و تسهيل و تسريع در ارائه خدمات انتظامي انجام شده است. 

رئیس پلیس پیشگیری ناجا هدف از تعالی رفتار سازمانی کارکنان را رشد و اعتلای معارف، کمالات و فضائل اخلاقی و رفتاری کارکنان کلانتری و پاسگاه ها در سطح مطلوب نظام اسلامی عنوان و تصریح کرد: برای رسیدن به پلیس تراز انقلاب اسلامی راهی دشوار اما دست یافتنی در پیش روی داریم.

سردار شرفی با اشاره به الزام استانداردسازی و تعالی رفتار کارکنان کلانتری و پاسگاه ها افزود: در دوره های گذشته ساختارهای سخت بر کلانتری ها حاکم بود اما این ساختار به تدریج متحول شد و به سوی جامعه محور شدن و اتخاذ رویکردهای ایجابی پیش رفت که در این زمینه بهره مندی از ظرفیت های فناورانه نقش بی بدیلی داشته و این فرآیند برای توسعه پلیس کارآمد ادامه دارد.

وی استفاده از ظرفیت‌های فناورانه و شیوه‌های جدید آموزش، ترویج رفتارهای پسندیده و تکنیک‌های نهادینه‌سازی رفتار سازمانی در محیط خدمتی را از اولویت های طرح تعالی رفتاری در یگان های عملیاتی پلیس پیشگیری دانست و افزود: نقشه راه و سیاست‌گذاری مناسبی برای پایش مستمر کارکنان کلانتری و پاسگاه ها تدوین و در نظر است با نقش‌آفرینی مستقیم و حمایت و پشتیبانی دائمی و موثر فرماندهان و با ایجاد راه کارهای انگیزشی، گامی موثر در راستای تعمیق رفتارهای پسندیده در کارکنان به ‌منظور مشخص کردن رفتارهای صحیح و کاهش کژرفتاری‌ها با مقیاس‌های تعیین شده برداریم.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: حرفه پلیسی، شغلی است مقدس و بسیار خطیر و پراسترس که توانایی بسیار بالا و صبر و استقامتی پولادین می طلبد و به همین دلیل است که کارکنان باید از مهارت‌های بسیار بالایی از جمله مهارت‌های ارتباطی، اجتماعی، بدنی، حرفه‌ای و شغلی برخوردار و توجه دقیقی در انجام وظیفه داشته باشند چراکه کوچکترین اشتباه رفتاری در مواجهه با شهروندان ممکن است صدمات جبران‌ناپذیری به دنبال داشته باشد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون