نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/6      11:3:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:63


نسخه چاپی
امر به معروف ونهی از منکر در جامعه امنیت آفرین است
گروه استان ها - کردستان - نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه صلاح جامعه در احياء فريضه الهی امر به معروف ونهی از منکراست گفت : امر به معروف ونهی از منکر در جامعه امنیت آفرین است.

 

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، آیت الله " سید محمد حسینی شاهرودی "  در جلسه ستاد امر به معروف ونهی از منکر ودر جمع معاونان ستادی این شورا گفت : فريضه امر به معروف و نهي از منکر از طرفي يک دستور الهي و فرمان ديني است که در قرآن، احاديث و کلام پيامبران و ائمه معصومين  بر آن تاکيد فراوان شده است.

وي افزود: در نظام اسلامي، تمامي جنبه هاي زندگي بشريت بر اساس فطرت انسان مورد نظر و توجه قرار گرفته است  لذا اجراي فريضه امر به معروف و نهي از منکر هم به لحاظ فطرتي براي هر انساني مورد پذيرش و تاييد است و هم اينکه مصلحت جامعه بشري بر اساس احکام اسلامي قطعا تامين خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: ديدگاه اصلاح محور فرهنگ امر به معروف و نهي از منکر در دين اسلام، الگويي فراتر از همه مکاتب است که بايستي با توجه به شرايط و تهديدات روز جامعه از آن استفاده کرد و انگيزه مشارکت گسترده در اجراي اين فريضه را درميان مردم افزايش داد.

آیت الله شاهرودی با اشاره به اینکه عمل به فرضيه امر به معروف و نهي از منکر در واقع امنيت ساز است و باعث مي شود که از انحرافات ديني ، اخلاقي و اجتماعي در جامعه پيشگيري شود تصریح کرد : امروز با وجود تولد جرايم جديد در حوزه فضاي مجازي مي طلبد که نخبگان و افراد با نفوذ در جامعه فريضه امر به معروف و نهي از منکر را نهادينه کنند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: هرچه مشارکت عمومي در فريضه امر به معروف و نهي از منکر گسترش يابد آرامش و امنيت بيشتري در جامعه حاکم مي شود.

 نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد: مسئولان و متوليان امر فرهنگ ،نخبگان،معتمدين و در نهايت سرمايه هاي اجتماعي هر جامعه، در اجراي اين فريضه ، بايد احساس مسئوليت بيشتري کنند تا اعتماد اجتماعي تقويت شود و از بروز شکاف هاي عقيدتي و رفتاري که خواست امروز دشمن کوردل است جلوگيري شود.

وی با تاکید بر اینکه صلاح جامعه در احياء اين فريضه الهی است خاطر نشان کرد: بر اساس عقل ومنطق چنين استنباط مي شود که هر جامعه اي که به دنبال امنيت و آرامش و نظم است بايستي با هنجار شکنان برخورد کند تا بتواند امنيت و انضباط را در جامعه حکم فرما کند.

 نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در پایان با اشاره به لزوم توسعه و ترويج موضوع امر به معروف و نهي از منکر خاطر نشان کرد: يکي از عوامل سقوط جوامع اسلامي و سلطه اشرار و نيز ظهور مفاسد اخلاقي به سبب عدم توجه به فريضه امر به معروف و نهي از منکر است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون