نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/6      11:47:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:95


نسخه چاپی
رعایت حجاب در هر شرایط امری ضروری است
گروه استان ها - کردستان - امام جمعه شهرستان سنندج با اعلام حمايت از اقدامات وتلاش هاي همه جانبه نيروي انتظامي در راستاي تعميق فرهنگ عفاف وحجاب گفت :رعایت حجاب در هر شرایط امری ضروری است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، ماموستا" عبدالرحمن خدايي " در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته سنندج  بيان داشت:ملت ايران به ويژه مردم استان‌هاي مرزي در طول عمر با برکت انقلاب همواره پشتيبان نظام بوده و در عرصه‌هاي سرنوشت‌ساز مقابله با دشمنان با گذشت از جان و مال خود به دشمنان اجازه هيچ گونه دست‌درازي به خاک کشور را نداده‌اند.

وي گفت: اقتدار امروز ايران، از برکت ايثارگري ملت ايران در طول هشت سال جنگ تحميلي و ساير عرصه‌هاي سرنوشت‌سازي است که مردم با حضور خود دشمنان را سرجايشان نشانده اند لذا حراست از اين انقلاب بزرگترين وظيفه ما در قبال ايثار و از خودگذشتگي شهدا و ايثارگران است.

وي ادامه داد: روحيه شجاعت و غيرت در بين مسلمانان ايراني وجود دارد که بايد شاکر اين نعمت الهي باشيم چرا که اين شجاعت و شهامت در کنار اتحاد و همبستگي ملت ايران موجب ترس در دل دشمنان شده است.

ماموستا خدايي تصريح کرد: فرد مسلمان بايد در برخورد با ديگران کمال احترام را رعايت کند و به امر به معروف و نهي از منکر، عيادت از بيماران و به جاي آوردن صله رحم توجه کند.

ماموستا خدايي گفت: عامل بودن به تعهدات، راستگويي، توجه به حجاب و عفاف و صادق بودن در وعده، از ديگر آداب مسلمانان است .

وی با اعلام حمايت از اقدامات وتلاش هاي همه جانبه نيروي انتظامي در راستاي تعميق فرهنگ عفاف وحجاب وتاکيد بر همگاني کردن آن تصريح کرد : دشمن سخت در تلاش است تا با کمرنگ کردن باورها واعتقادات ديني در بين نسل جوان جامعه وبا ترويج بي بندوباري جوان ما را از مسير اصلي انقلاب دور کند که لازم است همه دستگاه ها وسازمان ها به جد وارد عمل شوند وبا اين توطئه از پيش تعيين شده دشمن مبارزه کنند.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: حجاب گوهري در وجود زن مسلمان است که ضرورت دارد در حفظ و نگهداري آن تلاش کند.

وی با بیان اینکه در دين مقدس اسلام به موضوع پوشش زن و مرد تاکيد فراوان شده است تصریح کرد: بر زن و مرد مسلمان واجب است تاکیدات دین مقدس اسلام را مد نظر قرار داده وبايد نسبت به حدود و ثغور پوشش اسلامي خود اقدام کنند .

وي با اشاره به اينکه رعايت حجاب در هر شرايطي امري ضروري است، خاطرنشان کرد: لباس هديه خداوند است چرا که لباس عيب انسان را مي‌پوشاند و مانند زينتي براي انسان است..

امام جمعه شهرستان سنندج در پايان با تاکيد برتعميق فرهنگ عفاف وحجاب وتاثير آن برافزايش احساس امنيت در جامعه خاطر نشان کرد: رعايت عفاف وحجاب موجب امنيت رواني وافزايش احساس امنيت در جامعه خواهد شد.

گفتنی است در این مراسم با استقرار دفتر نظارت همگانی 197 به مسائل ومشکلات انتظامی مردم توسط سردار آزادی فرمانده  انتظامی استان ودیگر مسئولان انتظامی رسیدگی شد.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون