نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/6      13:14:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:425


نسخه چاپی
هدف از جذب پلیس افتخاری ثبات امنیت با مشارکت مردم است

گروه ناجا - فرمانده تیپ دوم یگان های ویژه ناجا با بیان اینکه همکاری و فعالیت چشم گیر پلیس افتخاری برگرفته از رویکرد اجتماعی محور یگان های ویژه است، گفت: هدف از جذب پلیس افتخاری ایجاد و ثبات امنیت با مشارکت مردم است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "محمد طراقیه" در جمع کارکنان پلیس افتخاری تیپ دوم یگان های ویژه ناجا، پديده امنيت را يک پديده اجتماعي دانست و گفت: مقوله مشارکت در ایجاد امنیت يعني اينکه تک تک مردم، نهادها، سازمان هاي دولتي و غيردولتي در ايجاد امنيت جامعه به طور مستقيم و غيرمستقيم نقش دارند.

وی ادامه داد: به وجود آمدن بسياري از آسيب هاي اجتماعي به دلیل عدم آگاهی افراد جامعه از تبعات آن است بنابراین اطلاع رساني و آگاه‌سازي در اين زمينه در دستور کار پليس قرار دارد.

فرمانده تیپ دوم یگان های ویژه ناجا رويکرد یگان ویژه را رويکرد جامعه محوري عنوان کرد و گفت: پليس افتخاري که اعضاي آن به صورت افتخاري با یگان های ویژه در سراسر کشور همکاري و فعاليت دارند برگرفته از رويکرد جامعه محوري این مجموعه است.

وی تصریح کرد: سیاست های یگان ویژه در برقراری نظم و امنیت و مقابله با نا آرامی ها بهره گیری از ظرفیت‌های جامعه در پیشگیری از بروز ناملایمات است.

سردار طراقیه با اشاره به برگزاری دوره های مختلف دروس تخصصی و عمومی یگان ویژه به منظور ارتقای توان پلیس افتخاری گفت: نفرات جذب شده پس از کسب تایید رده های مربوطه، مراحل و آموزش های عمومی و تخصصی رسته یگان ویژه را سپری می کنند تا از لحاظ عملیاتی و ارتقای توان جسمانی در آمادگی خوبی باشند که برگزاری کلاس های تئوری و عملی رشته تیر اندازی نیز برای این افراد در حال برگزاری است.

وی تصریح کرد: طی سال های گذشته و در جریان اجرای ماموریت مردم یاری، پیاده روی اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، حضور شبانه روزی پلیس های افتخاری برادران و خواهران در گیت های کنترلی بسیار حائز اهمیت و تاثیرگذار بود که امیدواریم در ماموریت سال جاری اربعین حسینی (ع) نیز از این ظرفیت و پتانسیل بهره ببریم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون