نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/6      13:33:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:80


نسخه چاپی
كلاهبرداري 100 ميليارد ريالي با وعده خريد ملك و باغ
گروه استان‌ها_ خوزستان_ فرمانده انتظامي استان از دستگيري فردی که با وعده دروغین خريد ملك و باغ مبلغ 100 میلیارد ریال را کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "حیدر عباس زاده" با اعلام این خبر اظهار داشت: در پي دريافت نيابت قضائی از استان آذربايجان شرقي درخصوص انجام تحقيقات و شناسايي متهم به كلاهبرداري به پلیس امنیت عمومی، رسيدگي به اين پرونده در دستور كار قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در همین رابطه ماموران پليس شهرستان ماهشهر با تحقیقات تخصصی دریافتند که فردی با وعده خريد ملك و باغ از 3 نفر در استان آذربایجان شرقی و یک نفر در شهرستان ماهشهر كلاهبرداري کرده است.

سردار عباس زاده بیان داشت: با تکمیل تحقیقات ماموران پلیس و رصد اطلاعاتی، محل اختفای متهم شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد.

فرمانده انتظامي خوزستان درخصوص شیوه و شگرد کلاهبرداری های صورت گرفته اظهار داشت: متهم با جلب اعتماد به شیوه و شگردهای متقلبانه و جعل عنوان کارمند یکی از شرکت های خصوصی اقدام به خرید میوه جات از قبیل؛ زردآلو و گیلاس با ضمانت نامه های جعلی بانکی می کرد.

وی با اشاره به اینکه مال باختگان پس از اطلاع از جعلی بودن ضمانت نامه های بانکی و درخواست پول خود از فرد کلاهبردار به ازای محصولات آنان، افزود: کلاهبردار فوق که دستش رو می شود سعی می کند با دادن وعده های دروغین از قبیل خريد ملك و باغ به مال باختگان آنان را متقاعد کند اما پس از مدتی متواری می شود و در نهایت مال باختگان اقدام به شکایت از متهم می کنند.

سردار عباس زاده با اشاره به اینکه متهم در بازجویی های پلیس تاکنون به کلاهبرداری از 4 نفر به مبلغ 100 میلیارد ریال اعتراف کرده است، از شهروندان خواست: به افراد ناشناس كه با وعده انجام معاملات سود آور و با ظاهري فريبنده و يا تبليغات گمراه كننده قصد اخذ سرمايه شما را دارند، اعتماد نكنيد و در صورت مواجه شدن با اين افراد، مراتب را به پليس 110 اعلام کنید.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون