نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/6      15:4:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:111


نسخه چاپی
استفاده از تجهیزات نوین در برقراری امنیت خطوط ریلی
گروه استان ها- آذربایجان شرقی– فرمانده پلیس راه‌آهن کشور گفت : پلیس راه آهن در راستای تامین امنیت خطوط ریلی از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و با استفاده از تجهیزات نوین ،نظم و امنیت را در خطوط ریلی برقرار می کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،سرهنگ "حشمت اله ملکی"در جمع مسئولان پلیس راه آهن آذربایجان  در تبریز با اشاره به گستردگی جغرافیایی خطوط ریلی با 400 ایستگاه راه آهن و 13 هزار کیلومتر خطوط ریلی در کشور، اظهار داشت:درسایه تعامل و هماهنگی پلیس راه آهن با راه آهن جمهوری اسلامی ایران امنیت مطلوبی در خطوط ریلی کشور برقرار شده است.

وی پلیس راه آهن را پلیسی توانمند و حرفه ای معرفی کرد و گفت: پلیس راه آهن با دارا بودن ضابطین خاص و عام در برخورد با جرایم مشهود و خاص در حوزه استحفاظی راه آهن از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و با استفاده از تجهیزات و فناوری های نوین در ایستگاه های راه آهن و طول مسیر خطوط ریلی به طور شبانه روزی در خدمت مسافران می باشد.

این مقام ارشد انتظامی به مجرمان و مخلان نظم و امنیت در خطوط ریلی هشدار داد و تاکید کرد: با اشرافیت اطلاعاتی و مطالعه کامل از وضعیت امنیتی تمام مسیر خطوط ریلی کشور هیچ خلاء امنیتی در ایستگاه های راه آهن و مسیر خطوط ریلی وجود نداشته و مجرمان هیچ حاشیه امنی در راه آهن جمهوری اسلامی ایران ندارند.

فرمانده پلیس راه آهن کشور با اشاره  به همکاری و تعامل روسای قطارها و مهمانداران با پلیس راه آهن گفت: روسای قطارها بالاترین مقام اجرایی قطار بوده و در کنار مهمانداران جزء همیاران پلیس هستند و در تامین نظم و امنیت داخل واگن ها با پلیس راه آهن همکاری و تعامل خوبی دارند.

وی رویکرد پلیس راه آهن را اخلاق محوری عنوان کرد و افزود:ایجاد آرامش فکری برای کارکنان و خانواده پلیس راه آهن و در کنار آن تکریم و حفظ حرمت مسافران خطوط ریلی در اولویت کاری پلیس راه آهن کشور بوده و در این راه نیازمند تلاش و همت مسئولان پلیس راه آهن و مدیران راه آهن جمهوری اسلامی ایران هستیم.

راه اندازی پلیس راه آهن ارومیه

سرهنگ"ملکی" به برنامه های کلان پلیس راه آهن در آینده نیز اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش خطوط ریلی در استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و گستردگی جغرافیایی این استان ها ظرف یک ماه آینده با توجه به اتمام کارهای عمرانی و ساختمانی، پلیس راه آهن ارومیه راه اندازی و به یگان های انتظامی پلیس راه آهن اضافه خواهد شد.

وی استفاده از تجهیزات نوین و پیشرفته در پلیس راه آهن را امری لازم و ضروری دانست و افزود:با هماهنگی های صورت گرفته و پشتیبانی راه آهن کشور، 8 دستگاه "ایکس ری"، 3 دستگاه "گیت وی" و تعدادی دستگاه های آشکارساز و دوربین های مداربسته در ایستگاه های راه آهن در سطح کشور به زودی مورد استفاده و بهره برداری قرار خواهد گرفت.

فرمانده پلیس راه آهن کشور در پایان، عملکرد پلیس راه آهن آذربایجان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در سایه تدابیر سردار "حسین عبدی " فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی و مدیریت شایسته سرهنگ "رسول حیدرزاده" رئیس پلیس راه آهن آذربایجان هیچ مشکل خاص امنیتی در استان و به خصوص خطوط ریلی راه آهن آذربایجان وجود نداشته و مسافران و گردشگران داخلی و خارجی در امنیت و آرامش کامل از خطوط ریلی این استان برای سفر استفاده می کنند.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون