نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/6      15:38:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:348


نسخه چاپی
انهدام باند سارقان خودرو در غرب پایتخت/ خودروهای سرقتی به جنوب کشور ترانزیت می شد
گروه استان ها – تهران بزرگ- معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری اعضاء باند 6 نفره سارقان خودرو های مدل بالا در محدوده غرب تهران خبر داد .

سرهنگ کارآگاه "سید شمس الدین میرزکی" در توضیح این خبر، گفت: در اواخر خردادماه امسال پرونده های مشابهی به اداره دوم پلیس آگاهی ارجاع شد و کارآگاهان در جریان سرقت خودروهای مدل بالا در محدوده غرب تهران قرار گرفتند.

وی بیان داشت: با انجام اقدامات پلیسی مشخص شد که سرقت ها توسط اعضاء یک باند چند نفره با همکاری یکدیگر انجام می شود که با بررسی های بیشتر و رصد پرونده های سرقت های خودرو به دست آمد که متهمان پس از سرقت خودرو، آنان را به جنوب کشور ترانزیت می کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در پایش های اطلاعاتی کارآگاهان موفق شدند، مخفیگاه سرکرده باند را به نام " سروش " 38 ساله در محدوده شهرستان رباط کریم شناسایی کنند و با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان به مخفیگاه متهم اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه متهم در مخفیگاه مشاهده نشد و به دست آمد که وی در جای دیگری پنهان شده است، گفت: تحقیقات پلیسی انجام و کارآگاهان موفق شدند در همان روز ، پنج شنبه سوم مرداد ماه متهم اصلی پرونده و یکی از همدستانش را دستگیر کنند.

سرهنگ میرزکی با بیان اینکه از مخفیگاه متهمان یک دستگاه خودرو سواری سرقتی کشف شد، اعلام داشت: در چند عملیات دیگر سایر اعضای باند که 3 نفر هستند در همان محدوده شناسایی و دستگیر شدند.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت افزود: از مخفیگاه متهمان تعدادی سویچ خودرو و 6 دستگاه خودرو کشف و متهمان به همراه اموال کشف شده به آگاهی منتقل شدند.

وی گفت: متهمان به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار داشتند خودروهای سرقتی را به مالخرانی در جنوب کشور می فروختند.

سرهنگ میرزکی گفت: اعضای باند 5 نفره سارقان خودرو تا تکمیل تحقیقات پلیسی در اختیار کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی پایتخت قرار دارند.

سرهنگ میرزکی در پایان از شهروندان خواست: مدارک شناسایی خود از قبیل کارت خودرو- سند  و مدارک هویتی شخصی را در خودرو رها نکنند و شب هنگام، خودروی خود را در محلی که نور کافی دارد پارک و حتما خودروشان را به دزدگیر، قفل پدال، قفل فرمان، سوئیچ مخفی و سایر لوازم تاخیری و بازدارنده مجهز کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون