نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/6      15:40:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:151


نسخه چاپی
دستگیری سارقان با 30 میلیارد اموال مسروقه
گروه استان ها - قزوین - فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای باند سارقان منزل و کشف اموال مسروقه به ارزش تقریبی 30 میلیارد ریال خبر داد.

سردار " مهدی حاجیان " در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در بیان جزئیات این خبر بیان داشت: در پی وقوع سرقت های متعدد منازل موضوع شناسایی و دستگیری سارقان با تشکیل کارگروهی با حساسیت ویژه ای در پلیس آگاهی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با اقدامات فنی و اطلاعاتی پلیس آگاهی استان و تجزيه و تحليل سرنخ هاي به دست آمده و این فرضیه که سرقت ها توسط سارقان حرفه اي، سابقه دار و با برنامه قبلي صورت گرفته است، ماموران با تلاش شبانه روزی موفق به شناسایی سارقان شدند.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی به صورت نامحسوس سارقان را تحت نظر قرار داده و پس از هماهنگي با مقام قضائي طي يک عمليات منسجم 7 سارق را در استان البرز دستگير و در بازرسی از مخفیگاه سارقان مقادیر زیادی اموال مسروقه از قبیل انواع فرش و تابلو فرش دستباف، لوازم منزل، طلاجات، گوشی تلفن همراه و .. به ارزش تقریبی 30 میلیارد ریال برابر اعلام کارشناسان کشف و به همراه متهمان به پلیس آگاهی منتقل شدند.

فرمانده انتظامی استان اضافه کرد: متهمان در بازجویی های فنی به 70 فقره سرقت از منازل اعتراف و تاکنون 40 نفر به عنوان مال باخته در شهر های تهران،کرج ، قزوین و مشهد شناسایی شدند.

سردار حاجیان با اشاره به اینکه تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان در استان های مختلف کشور با توجه به حجم بالای اموال مسروقه ادامه دارد، یادآور شد: هموطنانی که اموال منزل شان به سرقت رفته می توانند با مراجعه به پلیس آگاهی استان قزوین نسبت به شناسایی اموال مسروقه خود اقدام کنند.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: از متهمان 2 خودروی پراید و یک دستگاه خودروی پژو پارس و تعدادی آلات و ادوات مورد استفاده در سرقت کشف و توقیف شد.

فرمانده انتظامی استان با تاکید به اینکه شهروندان با تجهيز منازل مسكوني خود به تجهيزات ايمني و حفاظتي از سرقت سارقان جلوگيري کنند، تصریح کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و با قرار مناسب قانونی روانه زندان شدند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون