نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/7      8:18:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:86


نسخه چاپی
حمایت قاطع ائمه جمعه و جماعات اصفهان از ناجا/ جوسازی ها تاثیری در ماموریت های نیروی انتظامی ایجاد نمی کند/ رسانه ها نقاط قوت ناجا را تقویت کنند
گروه استان ها _ اصفهان _ رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان با قدردانی از اقدامات ناجا در برخورد با هنجارشکنان از حمایت قاطع ائمه جمعه و امامان جماعات مساجد استان نسبت به این گونه اقدامات خبر داد.

 

حجت الاسلام "محمدرضا صالحیان" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: از کاری که سردار"اشتری"، فرمانده ناجا و نیروهای تحت امر وی برای مقابله با هنجارشکنی در جامعه آغاز کردند تقدیر و تشکر کرده و اعلام می کنم که تمامی ائمه جمعه و امامان جماعات مساجد استان حامی و پشتیبان این نیرو بوده و هستند و به طور قاطع از این گونه اقدامات حمایت می کنند.

وی با اشاره به برخی حاشیه سازی ها که این روزها علیه نیروی انتظامی در رسانه ها صورت می گیرد، گفت: مقابله با جرم کشف حجاب در خودرو کاملاً قانونی است و مطمئن هستم که این جوسازی ها و حاشیه سازی ها کوچکترین تاثیری در قاطعیت نیروی انتظامی ایجاد نمی کند.

رسانه ها پشتیبان ناجا باشند

این مقام مسئول در ادامه به نقش رسانه ها در توسعه امنیت کشور اشاره کرد و بیان داشت: رسانه ها نباید با دامن زدن به شایعات، زیر سئوال بردن و تضعیف نهادهای انقلابی آب به آسیاب دشمن بریزند بلکه وظیفه آنان است که شایعات را تکذیب، نقاط قوت را تقویت و کم کاری ها با ظرافت و نرمی خاص به مسئولان گوشزد کنند چرا که همه ما با هم قطعات یک پازل را تشکیل می دهیم و مکمل یکدیگر هستیم و باید پشت هم باشیم تا بتوانیم یک جامعه ایده آل و متعالی را رقم بزنیم.

نیروی انتظامی بهترین همکاری را با مساجد دارد

حجت الاسلام صالحیان، تصریح کرد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون یکی از ارگان هایی که بهترین، با کیفیت ترین، بیشترین و زیباترین همکاری را با مساجد داشته و دارد نیروی انتظامی است.

مسئول امور مساجد استان  به مشترکات بسیار زیاد بین نیروی انتظامی و مساجد اشاره و اضافه کرد: مسجد، نیروی ایثارگر و مکتبی تربیت می کند و  این درحالی است که نیروی انتظامی هم خودش ایثارگر و مکتبی است.

امنیت، بالاترین شاخصه کار در جمهوری اسلامی

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان، ارتقای امنیت و احساس امنیت را مهمترین تاثیر همکاری بین نیروی انتظامی و مساجد عنوان کرد و اظهار داشت: امنیت بالاترین شاخصه کار در نظام جمهوری اسلامی است و امروز آنچه با عنوان امنیت فکری،  اعتقادی،  اخلاقی، فیزیکی و امنیت مرزها از آن یاد می کنیم در تعامل بین نیروی انتظامی و مسجد به وجود می آید و این 2 پایگاه با هم می توانند جامعه را به ساحل آرامش سوق دهند.

تریبون نماز جمعه در اختیار نیروی انتظامی است

وی در پاسخ به این سوال که چه توصیه و سفارشی برای ائمه جمعه و جماعات برای همکاری با نیروی انتظامی دارد؟ اظهار داشت: هم به عنوان مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و هم به عنوان مسئول امور مساجد به همه ائمه جمعه و امامان جماعات سفارش می کنم که تریبون نماز جمعه و مسجد را در اختیار نیروی انتظامی قرار دهند.

حجت الاسلام صالحیان، خاطر نشان کرد: باید زمینه ای را فراهم کنیم که نیروی انتظامی بتواند در بین مردم حضور یابد و به صورت چهره به چهره با آنان ارتباط برقرار کند.

وی بیان کرد: معتقدم با این کار، هم نیروی انتظامی در می یابد که کارش از درون مسجد و محیط نماز جمعه بهتر پیش می رود و هم مردم پی می برند که کارها و اقدامات این نیرو مشروعیت دارد و قانونی است.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان در پایان با قدردانی از تلاش ها و زحمات سردار "اشتری" فرمانده ناجا و سردار "معصوم بیگی" فرمانده انتظامی استان اصفهان، گفت: لازم می دانم از همه جان برکفان نیروی انتظامی که شبانه روز برای امنیت و آرامش این سرزمین تلاش می کنند تقدیر و تشکر کنم چرا که اگر امروز مردم به راحتی به مصلاهای نماز جمعه و جماعات رفته و به عبادت می پردازند این امر حاصل امنیتی است که نیروهای انتظامی برای ما ایجاد کرده و می کند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون