نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/7      10:10:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:125


نسخه چاپی
فرمانده مرزبانی ناجا تاکید کرد:
لزوم همراهی رسانه‌ها در مطالبه گری حق و حقوق مرزبانان/ وجود امنیت پایدار در مرزهاو آماده برای سرمایه‌گذاری/ هیچ دغدغه امنیتی برای انتخابات پیش رو در مرزها نداریم
گروه ناجا - فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر لزوم همراهی رسانه‌ها در مطالبه‌گری حق و حقوق مرزبانان از مسئولان گفت: سرمایه گذاری با امنیت مرزها آغاز شده و خوشبختانه در حال حاضر در نقاط صفر مرزی مشکل سرمایه گذاری نداریم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضایی" در نشستی با اصحاب رسانه در آذربایجان غربی ضمن تشریح وضعیت مرزهای کشور گفت: متأسفانه برخی اشخاص و دستگاه‌ها با اظهارنظرهای غیرقانونی در موضوعات مختلف از جمله کولبری، باعث تضعیف روحیه مرزنشینان و مرزبانان شده و خلاف قانون نظر می‌دهند.

وی با اشاره به دستگاه‌های نظارتی که در برابر الفاظ نامربوط غیرقانونی برخی افراد نسبت به مرزبانان سکوت می کنند، ادامه داد: چرا دستگاه های مربوطه در برابر تیراندازی قاچاقچیان به مرزبانان سکوت می‌کنند اما در صورت مقابله با وارد کنندگان سلاح و اقلام غیرمجاز فرهنگی متهم می‌شویم؟!

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر اینکه باید افرادی که چنین نظراتی دارند توضیح دهند و رسانه‌ها نیز باید از آن‌ها توضیح بخواهند، گفت: مرز و مرزبانی نماد وحدت و همبستگی ملی در کشور است و همگان در معرفی و برجسته سازی این ارزش نقش اساسی دارند.

سردار رضایی با بیان اینکه با وجود شیطنت استکبار در منطقه در حال حاضر روابط بسیار خوب و گسترده ای با همه کشورهای همجوار در ۱۵ نقطه مرزی داریم، تصریح کرد: امروز احساس امنیت در نقطه به نقطه مرزی کشور دیده می‌شود اما در این بین تلاش مرزبانان مغفول مانده است.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: در بازدیدی که از برخی از پاسگاه‌های مرزی در مرز مشترک ایران و ترکیه در آذربایجان غربی داشتم به رغم همه سختی‌ها و مشکلات، عشق و ایثار را در چهره‌ و گفته‌های مرزبانان دیدم.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی طرحی را آماده و در اختیار مراجع مختلف قرار داده‌ایم، ادامه داد: یکی از حرکت‌های جالب توجه در نتیجه این طرح ورود مستقیم رئیس جمهور به بحث امنیت مرزی و دستور به وزرا و سازمان برنامه و بودجه برای تقویت مرزبانی است، این دستور باید به نتیجه برسد و در این حوزه نیازمند ورود جدی رسانه‌ها هستیم.

سردار رضایی تاکید کرد: ارائه خدماتی نظیر ساخت شهرک مسکونی برای مرزبانان جزو درخواست‌هایی است که در صورت همراهی رسانه‌ها می‌توانیم شاهد تحقق آن باشیم.

وی ادامه داد: پیگیری از قانون‌گذاران و برنامه ریزان و سازمان برنامه و بودجه برای ارائه خدمات به مرزبانان، جزو وظایف رسانه است و خواستار توجه اصحاب رسانه به آن هستیم.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه شاهد ورود تجهیزات و امکانات خوبی در حوزه مرزی هستیم اما افزایش این امکانات موجب بازدارندگی می‌شود، عنوان کرد: برای تحقق امر بازدارندگی مرزی در حوزه قانون‌گذاری نیازمند پیگیری رسانه‌ای هستیم تا شاهد ورود جدی نمایندگان و مسئولان باشیم.

سردار رضایی با بیان اینکه هیچ دغدغه امنیتی در حوزه مرزی برای دوران انتخابات نداریم، گفت: در حوزه مرزی اشراف کامل همراه با انسجام میان دستگاه‌های امنیتی و قضائی وجود دارد؛ سرمایه گذاری با امنیت مرزها آغاز شده و خوشبختانه در حال حاضر در هیچ نقطه صفر مرزی مشکل سرمایه گذاری نداریم.

فرمانده مرزبانی ناجا به موضوع پیاده روی اربعین حسینی (ع) نیز اشاره و عنوان کرد: موضوع پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) را نباید دستکم بگیریم، در این حوزه یکی از بالاترین روابط دیپلماسی را با مرزبانی کشور عراق شاهد هستیم که امنیت مرزی تامین و تردد زائران بدون هیچ گونه مشکلی انجام می شود.

مقام عالی مرزبانی ناجا با اشاره به صفر رسيدن خروج دام زنده از مرزهاي کشور، خاطر نشان کرد: خروج غيرمجاز دام به صفر رسيده و در سال گذشته، تنها 10 تا 15 هزار راس دام از کشور خارج شدند و ادعاي برخي در رابطه با خروج گسترده دام مولد، از کشور کذب بوده است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون