نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/7      15:47:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:200


نسخه چاپی
کشف 75 دستگاه ماینر 10 میلیاردی در گرمسار
گروه استان ها-سمنان-فرمانده انتظامی استان از کشف 75 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در کارخانه ای نیمه تعطیل در گرمسار خبر داد و گفت: ارزش ریالی ماینرهای توقیف شده بالغ بر 10 میلیارد ریال برآورد می شود.

سرهنگ عبداله حسنی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: استخراج ارز دیجیتال با نصب دستگاه های ماینر در مزارع و کارخانجات پدیده جدیدی است که ضمن آسیب به شبکه توزیع برق، برای اقتصادی ملی نیز تهدید محسوب می شود.

وی با اشاره به گرایش برخی مزرعه داران و کارخانه داران به این اقدام مجرمانه، تصریح کرد: گزارش هایی دریافت کردیم که مدیران کارخانه نمک در گرمسار اقدام به نصب دستگاه های ماینر کرده اند.

حسنی به هماهنگی با قاضی پرونده و اعزام تیم عملیاتی به همراه رئیس اداره تعزیرات این شهرستان به کارخانه مزبور اشاره کرد و گفت: این کارخانه اخیرا به علل مختلف تعدیل نیرو کرده و در حالت نیمه تعطیل است.

فرمانده انتظامی استان از بازدید ماموران پلیس از کارخانه و کشف اتاقکی بالای پشت بام خبر داد و گفت: دراین محل 75 دستگاه استخراج ارز دیجیتال نصب شده بود که با کولرهای متعدد و سیستم های خنک کننده تهویه می شد.

سرهنگ حسنی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی دستگاه های کشف شده را 10 میلیارد ریال برآورد کرده اند، ضمن قدردانی از همکاران خود در شهرستان گرمسار تاکید کرد: اشراف کامل اطلاعاتی و عملیاتی پلیس در سراسر استان، فرصت ارتکاب جرم را از مجرمان گرفته است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون