نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/8      9:19:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:128


نسخه چاپی
کلاهبرداری با فروش سوالات تقلبی کنکور
گروه استان ها- مازندران- فرمانده انتظامی استان از دستگیری فردی که با وعده فروش سوالات امتحانی کنکور در فضای مجازی از 20 نفر کلاهبرداری کرده بود خبر داد .
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "سید محمود میرفیضی " درباره جزئیات این خبر، گفت: در پی انتشار متن های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر فروش سوالات امتحانی کنکور، موضوع در دستور کار پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت .

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: کارآگاهان پلیس فتا با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه موفق به شناسایی کانال ها و محل فعالیت متهم در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی شدند .

سردارمیرفیضی، تصریح کرد: در ادامه بررسی های به عمل آمده و کارشناسی های انجام شده، متهم که با وعده فروش سوالات امتحانی مبالغی در حدود 30 تا 50 میلیون ریال به صورت ارز دیجیتال (کدووچر ) از مال باختگان دریافت می کرد شناسایی شد.

این مقام انتظامی ، خاطر نشان کرد: پس از هماهنگی های قضائی متهم که ساکن یکی از شهرستان های این استان بود در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد .

وی همچنین اظهار داشت: متهم در بازجویی های به عمل آمده تاکنون به 20 فقره کلاهبرداری از شهروندان با این روش اعتراف کرد و اظهار داشت؛ پس از دریافت وجه مورد نظر سوالات امتحانی کنکور سال های گذشته را به صورت رمز شده یک روز قبل از برگزاری آزمون برای آنان ارسال می کرد .

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: متهم با فریب مال باختگان در مجموع 160 میلیون ریال از آنان کلاهبرداری کرده که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد .

سردار میرفیضی با بیان اینکه امروزه بسیاری از کانال های تبلیغاتی که در فضای مجازی وجود دارد در واقع طعمه‌ای از سوی کلاهبرداران است به شهروندان، کاربران و مخاطبان فضای مجازی توصیه کرد: صرفا به لحاظ درج آگهي هاي مختلف از سوي افراد در فضای مجازی و ... به آنها اعتماد نکرده و قبل از انجام هرگونه معامله و پرداخت وجهي از صلاحيت آنان مطمئن شوند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون