نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/8      9:53:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:142


نسخه چاپی
رعايت حقوق شهروندي موجب ارتقاء منزلت پليس در سطح جامعه می شود
گروه استان ها – زنجان – رئیس دفتر ویژه فرمانده ناجا با بيان اينکه رعايت حقوق شهروندي و تکريم ارباب رجوع موجب ارتقاء شأن و منزلت پليس در سطح جامعه می شود، افزود : براي برقراري هر چه بهتر امنيت در جامعه بايد تلاش مضاعفي را داشته باشيم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار " ابراهیم رضایی نژاد " در بازدید از کلانتری 11 و 15 شهرستان زنجان با تقدیر از اقدامات انتظامی استان در کاهش جرایم اظهار داشت : اقتدار پليس در سايه اعتماد شهروندان به دست مي آيد و اين اعتماد به نوع برخورد با شهروندان و رعايت حقوق آنان بستگي دارد که مي بايست در برخورد ها با سعه صدر وعطوفت رقتار کرد.

سردار رضایی نژاد با اشاره به تلاش های شبانه روزی پلیس برای خدمات رسانی مناسب به مردم بيان داشت : با صبر ، حوصله و سعه صدر در برخورد با مراجعين و مردم بايد تلاش کنيم اقدامات پليس در جامعه رضايت مندي حداکثري شهروندان را در پي داشته باشد.

وی رعايت حقوق شهروندي و برخورد با هنجارشکنان را دو اصل مهم در رضايتمندي مردم از عملکرد پليس دانست و افزود: اگر عملکرد پليس با احترام به حقوق شهروندي و برخورد قاطع با هرگونه ناهنجاري باشد شاهد آرامش و امنيتي پايداري خواهيم بود که موجب افزايش رضايتمندي مردم از عملکرد پليس مي شود.

رئیس دفتر ویژه فرمانده ناجا با تاکید بر ضرورت ارتقاء پايش ها و اشرافيت بر مسائل اجتماعي در نوع ماموریت های مرتبط با حوزه نظم و امنیت اجتماعی اظهار داشت: هیچ سازمانی بدون داشتن یک سیستم دقیق و جامع نظارتي و پايش مرتبط با انجام مسئوليت هايش نمی تواند از منابع و امکانات خود به درستی استفاده کند و در تحقق هدف های خود موفق باشد.

سردار رضایی نژاد در ادامه گفت: رعايت انضباط به خصوص انضباط ظاهري مهم‌ترين مشخصه پليس شايسته مي باشد و پليس در كنار تلاش شبانه ‌روزي براي خدمت رساني مطلوب در جامعه ، بايد داراي انضباط معنوي و ظاهري باشد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: يکي از ظرفيت هاي اثرگذار در زمينه پيشگيري از وقوع جرم و آسيب هاي آن، آگاه سازي و اطلاع رساني است که اين آموزش ها به نوبه خود سطح آگاهي شهروندان را افزايش و زمينه هاي وقوع جرم را کاهش مي دهند.

سردار " رحیم جهانبخش " فرمانده انتظامی استان زنجان نیز در ادامه با اشاره به تلاش های شبانه روزی پلیس برای خدمات رسانی مناسب به مردم بيان داشت : با توجه به رويکرد ناجا که استفاده از توان مردم در ايجاد نظم وامنيت درسطح جامعه است، استفاده از پتانسيل موجود و مشارکت دادن مردم در توليد نظم و امنيت نيز تاثير مثبتي در کاهش جرايم دارد.

فرمانده انتظامی استان زنجان رمز موفقيت پليس را تلاش هرچه بيشتر در انجام خدمت صادقانه دانست و گفت: کارکنان پليس بايد با احساس مسئوليت مضاعف در جهت ارائه خدمات مطلوب به شهروندان تلاش کنند تا شاهد امنيت پايدار در در جامعه باشيم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون