نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/8      10:37:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:168


نسخه چاپی
شورش در یکی از زندان های برزیل/ 16 نفر سر بریده شدند

گروه بین الملل- شورش در یکی از زندان های برزیل ده ها کشته برجای گذاشت. در این حادثه، ۱۶ نفر سر بریده شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از شبکه تلویزیونی "یورونیوز"؛ د ر جریان شورش و درگیری در یکی از زندان های برزیل دست کم ۵۲ نفر کشته شدند. مقامات محلی در ایالت "پارا" واقع در شمال برزیل با اعلام این خبر تصریح کردند که 16 تن از قربانیان این خشونت ها گردن زده شده اند.

به گفته منابع محلی، شورش حوالی ساعت 7 صبح به وقت محلی مطابق با ساعت به وقت گرینویچ آغاز شد و به مدت 5 ساعت به طول انجامید. گفته می شود در جریان این شورش باند های رقیب به جان یکدیگر افتاده و به یکدیگر حمله کرده اند.

در گزارش برخی از رسانه ها آمده است که منشأ این حملات یک باند تبهکار از زندانیان بوده که در زندان "آلتامیرا" به اعضای گروه های رقیب حمله کرده و آنها را به کشتن داده است. در این گزارش تصریح شده است که بخشی از زندان یاد شده در جریان شورش به آتش کشیده شده و جسد تعدادی از زندانیان که دچار خفگی شده بودند نیز یافت شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه زندان های برزیل که از آن به عنوان یکی از خشونت بار ترین کشورهای جهان نام برده می شود شرایط رقت باری دارند و معمولا دستخوش خشونت های حاد میان باندهای سازماندهی شده هستند. آخرین مورد از این شورش ها جدا از حوادث روز دوشنبه به پایان ماه مه برمی گردد که طی آن دست کم ۵۵ نفر طی دو روز درگیری در چندین زندان ایالت شمالی "آمازوناس" جان باختند.

 

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون