نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/8      14:29:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:206


نسخه چاپی
طی بیانیه‌ای صورت گرفت؛
تقدیر و تشکر نمایندگان مجلس از اقدامات نیروی انتظامی در حوزه عفاف و حجاب
گروه ناجا - ۲۰۶ نفر از نمایندگان مجلس در بیانیه‌ای از نیروی انتظامی به خاطر اقدامات جهادی در حوزه عفاف و حجاب تقدیر و تشکر کردند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی، ۲۰۶ نماینده مجلس از سردار"حسین  اشتری"؛ فرمانده و کارکنان نیروی انتظامی به خاطر اقدامات جهادی در حوزه عفاف و حجاب تقدیر و تشکر کردند.

در متن این بیانیه آمده است:

برادر گرامی جناب آقای سردار حسین اشتری

فرمانده محترم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

حجاب همواره بخش عمده ای از رسالت انبیاء و اولیاء الهی(ع)، ادیان و علما بوده است. اهمیت حجاب و پوشش اسلامی تا جایی است که خداوند متعال در بسیاری از سوره های قرآن از آن به عنوان بک ضرورت یاد می کند و آن را حافظ انسان در برابر بسیاری از بیماری های جسمی و روانی می داند.

حجاب و عفاف زن ایرانی ریشه در تاریخ ایران دارد. زن ایرانی حتی در آثار باقی مانده از گذشته هم حجاب بر سردارد و پوشیده است. هنوز هم نگاه عمومی مردم نسبت به حجاب آنچنان مثبت است که حجاب را به عنوان یک مطالبه عمومی در سطح جامعه مطرح می کند به خصوص اینکه حجاب تنها ابزاری برای پوشش زنان نیست بلکه نمادی از فرهنگ اسلامی و مبلغی برای این دین و مرام است.

دشمنان دین اسلام، حجاب و عفاف را همیشه یکی از مهمترین موانع در راستای عملیاتی کردن برنامه های خود برای تضعیف دین اسلام دانستند و از سال های بسیار دور، تضعیف پایبندی به حجاب در دستور کار آنها قرار گرفته بوده است.

بسیاری از کشورهای غربی همزمان  و هم راستا با پروژه " اسلام هراسی" ممنوعیت هایی را برای حجاب در نظر گرفتند و مرکز ثقل برنامه های فرهنگی اپوزیسیون خارج نشین و عوامل آن در داخل کشور موضوع عفاف و حجاب را نشانه گرفته زیرا بهترین راهکار برای نفوذ بر یک جامعه تغییر نگاه، باور و ارزش های زنان به عنوان نیمه تاثیرگذار آن است.

حجاب و عفاف یک موضوع ملی است و همه دستگاه ها و نهادهای دولتی باید در چارچوب وظایف و ماموریت های خود در این زمینه عمل کنند.

طرح گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در سال 1384 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید. براساس این طرح 26 وزارتخانه، سازمان و دستگاه اجرایی موظف به اجرای طرح هایی برای گسترش فرهنگ حجاب و عفاف شدند.

این روزها نیروی انتظامی در خلأ حضور دستگاه های مسئول تنها وارد میدان برخورد با مظاهر فساد و بی حجابی شده چراکه در جامعه ای که به عنوان ام القرای جهان اسلام شناخته می شود و 40 سال از برپایی آن می گذرد مشاهده مصادیق بدحجابی زیبنده نیست. اقدامات اخیر نیروی انتظامی، حمایت نهادهای ارزشی، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و متدینین جامعه را در پی داشته است.

دشمنان نظام براهمیت جایگاه ویژه ناجا به عنوان یکی از بازوهای توانمند نظام واقف هستند و برهمین اساس هجمه و موج تخریبی گسترده ای علیه این نهاد ارزشی، ولایی و انقلابی شروع کردند که اینها بیانگر اثرگذاری نیروی انتظامی است.

باید از ماموران ناجا که برای تامین امنیت اخلاقی و ایفای نقش قانونی خود تلاش می کنند، حمایت کرد. پلیس باید با اقتدار در میدان برای ایجاد امنیت حضور داشته باشد و با هر هنجارشکنی برخورد کند.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام حمایت کامل از اقدامات جهادی نیروی انتظامی در بحث عفاف و حجاب، از دولت، صدا و سیما و سایر دستگاه های مسئول در این زمینه قاطعانه می خواهیم به خاطر حفظ حرمت اسلام، به وظایف صریح قانونی خود در این خصوص عمل کرده و ضمن تقویت نیروی انتظامی از پرداختن به موضوعات حاشیه ای به شدت پرهیز نمایند. دولت می بایست اجرای این قانون را از دستگاه های دولتی و کارمندان خود آغاز کند تا به تدریج با فرهنگ سازی دقیق و مدبرانه و تلاش برای تحکیم نهاد خانواده این معضل از جامعه رخت بربندد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون