نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/8      14:55:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:172


نسخه چاپی
کشف 64 درصدی سرقت های رخ داده در سطح حوزه ریلی کشور
گروه استان ها – زنجان - فرمانده پلیس راه آهن کشور با اشاره به کشف 64 درصدی سرقت های رخ داده در سطح حوزه ریلی راه آهن کشور بیان داشت : پیگیری رفتار حرفه‌ای پلیس ، نظم امنیت و آرامش در زمره برنامه‌های پلیس راه‌آهن قرار دارد.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ " حشمت اله ملکی " در دیدار با سردار " رحیم جهانبخش " فرمانده انتظامی استان زنجان حوزه استحفاظی راه آهن شمالغرب را از ایمن ترین مناطق راه آهن کشور عنوان و عملیاتی شدن این مهم را در سایه تلاش و زحمات شبانه روزی همکاران دانست.

وی در ادامه افزود : پلیس راه آهن با دارا بودن ضابطین خاص و عام در برخورد با جرایم مشهود و خاص در حوزه استحفاظی راه آهن از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و با استفاده از تجهیزات و فناوری های نوین در ایستگاه های راه آهن و طول مسیر خطوط ریلی به طور شبانه روزی در خدمت مسافران است.

فرمانده پلیس راه آهن کشور با ابراز امیدواری از اینکه با برنامه های مدون و معین بتواند به اهداف و برنامه ها پیش رو دست یابد گفت: تقویت راه‌آهن تقویت دولت و اقتدار کشور در عرصه ملی و بین المللی است .

سرهنگ ملکی اظهار داشت: مسافران قطارها همانند سایر مردم از پلیس انتظار تامین نظم و امنیت دارند و ماموران پلیس راه آهن نیز این موضوع مهم را از زمانی که فردی به عنوان مسافر وارد راه آهن می‌شود تا رسیدن به مقصد و خروج از ایستگاه، بر خود وظیفه و تکلیف دانسته و با اهتمام ویژه به آن می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه در برخی از جرایم به ویژه در حوزه سرقت های خُرد، با توجه به وضعیت و شرایط خطوط ریلی، ما با اقدام های پیشگیرانه توانسته ایم رشد جرایم را مهار کنیم، گفت: رویکرد اصلی ما در پلیس راه آهن مبتنی بر پیشگیری از وقوع جرایم بوده چرا که این موضوع برای ما هم منطق سازمانی و هم یک التزام قانونی است.

این مقام مسئول با بیان اینکه ارتقاء امنیت مسافران خطوط ریلی کشور اولویت اول پلیس راه آهن است، افزود: همکاری‌های متقابل بین سازمانی به منظور ارتقاء نظم و امنیت در تحقق اولویت‌های ماموریتی پلیس راه آهن نقش تاثیرگذاری دارد.

سرهنگ ملکی به مجرمان و مخلان نظم و امنیت در خطوط ریلی هشدار داد و تاکید کرد: با اشرافیت اطلاعاتی و مطالعه کامل از وضعیت امنیتی تمام مسیر خطوط ریلی کشور هیچ خلاء امنیتی در ایستگاه های راه آهن و مسیر خطوط ریلی وجود نداشته و مجرمان هیچ حاشیه امنی در راه آهن جمهوری اسلامی ایران ندارند.

تامین امنیت مسافران راه آهن از اولویت های پلیس

سردار " رحیم جهانبخش " فرمانده انتظامی استان زنجان در این دیدار راه‌آهن را از ارکان اقتصاد کشور خواند و تاکید کرد: باید برای داشتن امنیت از سامانه‌های مختلف و تکنولوژی استفاده کنیم.

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه پلیس در نظر دارد پیشگیری را از ابعاد مختلف بررسی کند، افزود: در تمام دنیا راه‌آهن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین زیرساخت‌های اقتصادی به شمار می‌رود و حفظ امنیت آن بسیار ضروری است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون