نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/9      10:8:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:90


نسخه چاپی
تشریح روند اخذ گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی
گروه ناجا-رئیس پلیس بین الملل ناجا، روند دریافت گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی برای افرادی که در خارج از کشور اقامت دارند را تشریح کرد.

سردار "‌هادی شیرزاد"  در گفت‌ وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: افرادي که به ساير کشورها مسافرت می‌کنند و براي مدت زیادی در آنجا ساکن مي‌شوند، برای انجام امور اداري خود از جمله اخذ اقامت، تابعيت، تحصيل در دانشگاه‌ها، اشتغال، ازدواج و ... براي مدتي که در جمهوری اسلامی ايران بوده‌اند، نيازمند ارائه گواهي عدم سوء پيشينه بین المللی به زبان انگليسي هستند.

وی با اشاره به اینکه این افراد در صورت عدم ارائه گواهي عدم سوء پیشینه، در روند اداري خود با مشکل مواجه شده و به آنها خدمات ارائه نمي‌شود، افزود: کسانی که متقاضی دریافت گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی هستند، می‌توانند با مراجعه به سایت "تاک" در بستر اینترنت به آدرس  www.mfa.ir درخواست خود را ثبت نمایند. این افراد، پس از دریافت دعوت نامه نمایندگی جمهوری اسلامی ایران، در کشور محل اقامت خود، برای انگشت نگاری و تکمیل مدارک به آن نمایندگی مراجعه کنند و متعاقبا نمایندگی مدارک افراد را به پلیس بین الملل نیروی انتظامی ارسال می‌نماید.

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا اضافه کرد: این پلیس نیز پس از اخذ استعلامات مربوطه و در صورت نداشتن سوابق کیفری و قضائی فرد، گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی را برای متقاضی، در سامانه "تاک" بارگذاری می‌ کند.  

سردار شیرزاد با اشاره به متقاضیان مقیم کشور کانادا که نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در آنجا وجود ندارد، خاطر نشان کرد: کارت انگشت نگاری فرد متقاضی، در پلیس آن کشور تکمیل و از طریق پست به یکی از بستگان درجه یک متقاضی مقیم در ایران ارسال می‌شود، فرد مذکور نیز مدارک را  باید به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تحویل دهد و  وزارت امور خارجه نیز، پس از تکمیل مستندات، مدارک را به پلیس بین الملل ناجا ارسال و در صورت نداشتن سوابق کیفری، برای این افراد هم گواهی مذکور در سامانه "تاک" بارگذاری می شود. 

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه مدت زمان استعلام، ترجمه و صدور گواهی عدم سوء پیشینه بین المللی به زبان انگلیسی از زمان وصول مدارک متقاضیان حدود 45 روز کاری به طول می‌انجامد، لذا از متقاضیان درخواست می شود با صبر و حوصله بیشتری منتظر صدور گواهی خود باشند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون