نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/9      11:28:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:798


نسخه چاپی
کارکنان معاونت اجتماعی ، افسران جنگ نرم در جبهه دفاع از امنیت اجتماعی هستند

گروه استان ها – قزوین – فرمانده انتظامی استان گفت: کارکنان معاونت اجتماعی افسران جنگ نرم در جبهه دفاع از امنیت اجتماعی هستند و باید توجه داشت این نقش از وظایف سایر قسمت های پلیس در حفظ امنیت دارای ظرافت و پیچیدگی های بیشتری است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "مهدی حاجیان" در جمع کارکنان معاونت اجتماعی استان اظهار داشت:معاونت اجتماعی یک بخش مهم و تاثیر گذار و مکمل فعالیت ها و اقدامات سایر معاونت ها و پلیس های تخصصی در ارتقاء امنیت است.

وی ادامه داد: همان تلاشی که به صورت سخت و اقدامات اجرایی و عملیاتی در بخش های دیگر پلیس برای تولید و ارتقاء امنیت شکل می گیرد در معاونت اجتماعی به صورت نرم و از طریق اقدامات فرهنگی واجتماعی صورت می گیرد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: کارکنان معاونت اجتماعی افسران جنگ نرم در جبهه دفاع از امنیت اجتماعی هستند و باید توجه داشت این نقش از وظایف سایر قسمت های پلیس در حفظ امنیت دارای ظرافت و پیچیدگی های بیشتری است زیرا آنچه پلیس با اقدامات سلبی و قهری و بازدارنده در برابر جرایم و تخلفات و آسیب ها انجام می دهد در معاونت اجتماعی به صورت ایجابی دنبال می شود.

فرمانده انتظامی استان یاد آور شد: از این منظر معاونت اجتماعی در قالب اقدامات ایجابی با ارائه آموزش ها وآگاهی های مختلف و حضور در لایه های گوناگون اجتماعی قصد دارد همان اقدامات سلبی مورد انتظار در مواجهه با جرایم و آسیب های اجتماعی را انجام دهد که این وظیفه خطیر، حساس و دارای ظرافت های خاص است .

سردار حاجیان عنوان داشت: : امروزه رویکرد پلیس از طریق تهدید محوری به جامعه محوری تغییر کرده و پلیس به موازات ارتقاء تجهیزات خود برای رصد جامعه و برقراری نظم و امنیت بدون حضور مستقیم و فیزیکی به دنبال هدایت افکار عمومی است. بنابراین معاونت اجتماعی به مناسبت تاثیری که باید در ذهن و آگاهی های یک جامعه بگذارد لازم است که یکی از حرفه ای ترین و هوشمند ترین بخش های پلیس باشد.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: معاونت اجتماعی باید نقش خود را در فرایند ارتقاء اجتماعی به درستی شناخته و در راستای آن گام بردارد .به این منظور لازم است در حوزه مسائل اجتماعی به کنکاش پرداخته و سوالات اساسی موجود در این قلمرو را کشف و به دنبال پاسخ هایی باشد که بتوان وضعیت موجود اجتماعی را به سطوح بالاتر ترقی دهد.

سردار حاجیان در پایان سخنان خود فعالبت های انجام شده در ادارات مختلف معاونت اجتماعی را ارزشمند تر و تاثیر گذارتر و قابل توجه توصیف کرد و از کلیه کارکنان این معاونت قدردانی به عمل آورد .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون