نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/9      17:31:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:178


نسخه چاپی
مسئولیت خطیر صیانت از مرزها را با اقتدار دنبال می کنیم/ طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا برکات بسیاری دارد
گروه ناجا – فرمانده ناجا با تأکید بر اینکه مسئولیت خطیر صیانت از مرزها را با اقتدار دنبال می کنیم، گفت: طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا مصوب فرماندهی معظم کل قوا برکات بسیاری خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در  مراسم ابلاغ رسمی طرح جامع مرزبانی نیروی انتظامی مصوب فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) با تسلیت شهادت امام جواد (ع)  اظهار داشت: تصویب مبارک طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی جمهوری اسلامی ایران را توسط فرماندهی معظم کل قوا دامت برکاته تبریک می گویم، قطعا این مهم برای مردم، کشور و نیروی انتظامی برکات بسیاری دارد.

وی با اشاره به تنوع و گستردگی مأموریت های نیروی انتظامی افزود: صیانت و حفاظت از مرزهای کشور بر عهده ناجا است و این مسئولیت و مأموریت بسیار خطیر، ارزشمند و تأثیرگذار می باشد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به پاسداری مرزبانان از 8 هزار و 755 کیلومتر مرز خشکی و آبی ادامه داد: مرزبانان نیروی انتظامی در سرتاسر مرزها با اقتدار مأموریت های خود را دنبال می کنند و مقابله با گروه های تروریستی و اشرار، مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر و کالا، کنترل ترددهای مرزی و ... بخشی از وظایف خطیر مرزبانان است.

سردار اشتری تأکید کرد: باید در صیانت و حفاظت از مرزهای کشور مراقبت و هوشیاری های لازم را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه حضور سایر نیروهای مسلح در برخی مرزها برای ما قوت قلب و دلگرمی است، بیان کرد: در هر حال مأموریت خطیر و مهم صیانت از مرزها را با جدیت و قدرت دنبال می کنیم و به هیچ وجه به قاچاقچیان، گروه های تروریستی و اشرار، قانون شکنان و ... اجازه جولان نمی دهیم.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه با ابلاغ رسمی طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا خاطر نشان کرد: بر مبنای تدابیر و رهنمودهای فرمانده معظم کل قوا دامت برکاته در خصوص رسیدگی به مرزها و تقویت توان و آمادگی عملیاتی فرماندهی مرزبانی ناجا، طی یک بررسی میدانی و کارشناسی شده، تقویت ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ارتقاء مرزبانی ناجا به مثابه یک نیرو در تابعیت مستقیم فرمانده ناجا به محضر فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) تقدیم و به موجب تصویب مبارک معظم له، طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا در تیرماه سال جاری از سوی ستاد کل نیروهای مسلح برای اجرا به نیروی انتظامی ابلاغ شد.

سردار اشتری خاطر نشان کرد: در این طرح، ضمن ارتقاء فرماندهی مرزبانی ناجا به مثابه یک نیرو، تقویت سازمان رزم، ترابری، تحرک زمینی، دریایی، هوایی و قدرت مقابله با تهدیدات مرزی در مرزهای خشکی و آبی ارتقاء چشمگیری داشته است.

وی تأکید کرد: در این طرح رسالت فرماندهی مرزبانی ناجا "حفظ، مراقبت و کنترل مرزهای جمهوری اسلامی ایران و استیفای حقوق دولت و اتباع مرزنشین کشور" منظور و اعلام شده است.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان گفت: قطعا با تصویب و تأیید طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا، دستاوردهای مطلوب و بزرگ مرزی پیش روی مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

گفتنی است، پیش از سخنان سردار "حسین اشتری" فرمانده ناجا، سردار "محمودزاده" معاون طرح و برنامه و بودجه ناجا گزارشی از روند اجرایی شدن طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا ارائه کرد.

همچنین سردار "قاسم رضایی" فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اقدامات سبزپوشان و مرزبانان ناجا در سرتاسر کشور عنوان کرد: تلاش های نیروی انتظامی در سطح کشور باعث افتخار و سربلندی است.

وی تصویب طرح جامع ساختار و سازمان فرماندهی مرزبانی ناجا را مرهون عنایت ویژه فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی)، ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده ناجا دانست و افزود: سردار "اشتری" مجدانه و با پیگیری های مستمر تحقق این مهم را دنبال کرد./


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون