نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/10      8:42:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:582


نسخه چاپی
امر به معروف و نهی از منکر، داروی شفا بخش جامعه
گروه استان ها _ اصفهان _ فرمانده انتظامی استان، امر به معروف و نهی از منکر را داروی شفا بخش جامعه عنوان کرد و گفت: مسلم است که اگر بیماری از خوردن دارو اجتناب کرد، درمانی نیز برای او حاصل نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار" مهدی معصوم بیگی" در همایش طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان اظهار داشت: ایجاد شرایط و فرهنگ پذیرش امر به معروف و نهی از منکر از نکات بسیار مهمی است که باید برای تحقق آن تلاش کرد.

وی سپس، امر به معروف و نهی از منکر را داروی شفا بخش جامعه عنوان کرد و گفت: البته همانطور که اگر بیماری از خوردن دارو اجتناب کند درمانی نیز برای او حاصل نخواهد شد، مسلماً اگر کسی به امر و نهی های صورت گرفته عمل نکند و اهمیت ندهد نمی تواند به یک انسان متعالی تبدیل شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: باید برنامه های منسجم تری برای پذیرش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه پیاده شود این خلاء جدی جامعه امروز ما است و تا زمانی که به این مسئله نپردازیم سایر فعالیت ها مؤثر نخواهد شد.

وی عنوان کرد: به عنوان کسی که 30 سال در این عرصه فعالیت کرده ام معتقدم به اندازه کافی در زمینه تبیین اهمیت امر به معروف و نهی ازمنکر فعالیت صورت نگرفته است.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: تجربه نشان داده در بسیاری از مواقع یک تلنگر به دلیل وجود زمینه پذیرش در فرد از بسیاری از خطاها جلوگیری کرده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: تشخیص اینکه ترک یا انجام فعلی منکر باشد نیاز به بررسی تخصصی و آموزش های بیشتری دارد و باید برای تشخیص درست به مهارت لازم برسیم چرا که کار خوب را اگر بد انجام بدهیم خراب خواهد شد.

سردار معصوم بیگی، دامنه امر به معروف و نهی از منکر را گسترده و وسیع دانست و بیان داشت: از آنجا که منابع محدود و نیازها نامحدود است بنابر این بایستی برای پاسخگویی به نیازها برنامه ریزی و اولویت بندی کرد و نباید امر به معروف و نهی از منکر فقط به مسئله امنیت اخلاقی محدود شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان به اجرای طرح «ناظریک» به منظور مقابله با کشف حجاب در خودروها اشاره کرد و اظهار داشت: البته این به معنای کنار گذاشتن سایر حوزه ها نیست بلکه امروز اولویت کار ما این موضوع است و تمرکز خود را برای مقابله با آن قرار داده ایم.

سردار معصوم بیگی در ادامه با بیان اینکه نیروی انتظامی قاطعانه از آمران به معروف و نهی از منکر حمایت می کند این کار را تکلیف قانونی و شرعی برای ناجا دانست و تصریح کرد: آمران به معروف در واقع خیرخواهان جامعه هستند و هم عقل و منطق و هم شرع و قانون به ما می گوید که بایستی از خیرخواهان حمایت کرد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه نیروی انتظامی نیاز به حمایت مردم دارد تا بتواند ماموریت خود را به نحو احسن پیش ببرد گفت: نیروی انتظامی در همه عرصه ها نیازمند حمایت و پشتیبانی مردم برای استقرار قانون و دفاع از ارزش های جامعه دارد، بنابراین حمایت آحاد مردم و دستگاه های ذیربط تضمین کننده اجرای کامل قانون هستند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون