نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/12      11:32:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:130


نسخه چاپی
اختصاصی/
مبارزه با رانت اطلاعاتی؛موثرترین گام در مبارزه با مفاسد و جرایم اقتصادی
گروه ناجا – رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا گفت: مبارزه با رانت اطلاعاتی یکی از اولین گام های موثر مبارزه با مفاسد و جرایم اقتصادی است.
 
 

 سردار "محمدرضا مقیمی"  در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، استفاده از رانت اطلاعاتی را یکی از عوامل موثر در بوجود آمدن مفاسد اقتصادی دانست و اظهار داشت: دستیابی زود هنگام و انحصاری به اطلاعات اقتصادی در زمینه های پولی بانکی، بازار سهام، ارز، طرح های عمرانی و ... منشاء بوجود آمدن رانت اطلاعاتی است و باعث می شود تا افراد بدون زحمت و تنها به دلیل برخورداری سریع و به هنگام از اطلاعات، به سودهای هنگفتی دست یابند.

وی با بیان اینکه نتیجه مخرب و اصلی رانت اطلاعاتی که صاحبان سرمایه را به سوی فعالیت های اقتصادی غیر مولد کشانده و سرمایه های مردم را به خرید و فروش ارز، سکه، اتومبیل، املاک و تلفن همراه سوق می دهد، افزود: براین اساس، رعایت عدالت در توزیع اطلاعات در بازار سرمایه و مبارزه با رانت اطلاعاتی یکی از اولین گام های موثر درمبارزه با مفسد و جرایم اقتصادی خواهد بود.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا گسترش رشوه خواری در جهت اخذ اطلاعات، عدم سرمایه گذاری در تولید و گرایش به سرمایه گذاری در فعالیت های غیرمولد، نپرداختن مالیات توسط رانت خواران، نهادینه شدن فساد مالی و گسترش قاچاق کالا و ارز، افزایش نرخ تورم و بیکاری و در نتیجه از بین رفتن امنیت اقتصادی را از  پیامدهای پدیده رانت اطلاعاتی برشمرد و گفت: مبارزه با این پدیده شوم تا تحقق عدالت در توزیع اطلاعات باید در دستور کار قرار گیرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون