نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/10      12:1:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:86


نسخه چاپی
انهدام باند سارقان 200 میلیارد ریالی
گروه استان‌ها – تهران بزرگ - رئیس پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری 8 سارق منزل در شمال تهران خبر داد و گفت: این متهمان که در قالب 3 باند اقدام به سرقت می کردند به 100فقره سرقت اعتراف کردند.

سردار "علیرضا لطفی"، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، به تشریح این خبر پرداخت و گفت: در آخرین روزهای آبان ماه 97، یکی از شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفته و از سرقت منزلش در محدوده دروس تهران خبر داد.

این مقام ارشد انتظامی، عنوان داشت: تیمی از ماموران کلانتری 124 قلهک در محل سرقت حضور یافته و به بررسی موضوع پرداختند که شیوه سرقت و سرنخ های به دست آمده در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

وی افزود: شاکی پس از حضور در اداره هفدهم به کارآگاهان گفت که عصر بیست و هفتمین روز آبان ماه 97 برای خرید به همراه خانواده از منزل خارج شده و شب هنگام که بازگشته متوجه شده که سارق یا سارقان، پس از ورود به منزل گاوصندوق خانه را تخریب کرده و تمامی اموال با ارزش از قبیل، وجه نقد، ارز، طلاجات، سکه، ساعت لوکس و ادکلن را به ارزش 30 میلیارد ریال به سرقت برده اند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت، بیان داشت: کارآگاهان با شنیدن اظهارات شاکی بلافاصله راهی محل سرقت شدند و در بررسی اولیه مشخص شد سارقان از طریق بالکن وارد منزل شده و گاوصندوقی که در اتاق خواب بوده را وارد راهرو و آن را تخریب و محتویات داخلش را سرقت کرده اند.

وی اظهار داشت: در بررسی های بعدی مشخص شد سارقان 3 تن بوده اند که با به دست آمدن اطلاعات و چهره یکی از آنها از طریق فیلم ضبط شده از طریق دوربین های مداربسته، کارآگاهان موفق به شناسایی وی که سرکرده این باند سرقت بود، شدند.

سردار لطفی تصریح کرد: با بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم، هر 7 سارق دیگر که با وی در این سرقت همدست بودند و همچنین مخفیگاه آنها در محدوده شرق تهران نیز شناسایی شد.

این مقام انتظامی اظهار داشت: طی یک عملیات ضربتی هر 8 سارق مذکور در آخرین روزهای تیرماه امسال دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها 4 دستگاه خودروی مسروقه نیز کشف شد که با انتقال آنها به پلیس آگاهی و آغاز تحقیقات، هر 8 نفر به جرایم خود اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت، بیان داشت: متهمان در تحقیقات انجام شده اعتراف کردند که با تشکیل 3 باند سرقت طی یک سال گذشته اقدام به سرقت از منازل شهروندان در شمال، شمال شرق و شمال غرب تهران کرده و پس از ورود به بالکن طبقه های اول ساختمان، گاوصندوق ها را تخریب و اموال داخل آن را سرقت می کردند.

سردار لطفی با اشاره به این که متهمان در تحقیقات انجام شده به 100 فقره سرقت از منازل شهروندان اعتراف کرده اند، گفت: متهمان، اموال مسروقه را در یکی از شهرهای غربی کشور به قیمت نازلی می فروختند و تا کنون طبق برآوردهای انجام شده از سوی کارآگاهان این متهمان قریب به 200 میلیارد ریال سرقت کرده اند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت، توضیح داد: با توجه به دستگیری تمامی اعضای این باند سرقت و اعتراف صریح آنها، هر 8 تن با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی برای تحقیقات تکمیلی و شناسایی خریداران اموال مسروقه، در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی هستند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون