نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/12      12:6:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:130


نسخه چاپی
افزایش 37 درصدی کشف سرقت احشام در سال جاری / اجرای اولين مرحله طرح عملياتي مقابله با سارقان احشام
گروه ناجا ـ معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا از افزایش 37 درصدی کشف سرقت احشام در 3 ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: اولين مرحله طرح عملياتي مقابله با سارقان احشام در سراسر کشور اجرا شد.

 

 

سرهنگ " رضا موذن" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: با وجود اینکه درصد ناچیزی از کل سرقت ها به سرقت احشام بر می گردد، اما بی توجهی و عدم رعایت دامداران به نکات ایمنی، افراد فرصت طلب را واداشته تا با سوء استفاده از این شرایط دست به سرقت دام بزنند.

وی افزود: در این راستا معاونت مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا به منظور کنترل اينگونه سرقت ها از اول سال جاری اولين مرحله طرح عملياتي مقابله با سارقان احشام را با همکاري ساير يگان هاي عملياتي موثر در طرح به مدت دو روز اجرا کرد.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: در این طرح بر استفاده از ظرفيت همکاری های مردمی، پايش محل هاي داد و ستد احشام و نيز اطلاعات کشتارگاه ها و مراکز خريد و فروش دام و مراکز عرضه عمده محصولات دامي در سراسر کشور تاکید و مورد رصد قرار گرفت.

وی بیان کرد: در نتيجه اجراي این طرح تعدادی از سارقان دستگير، 918 راس دام و طيور کشف و در نهايت منجر به بستن 222 فقره پرونده سرقت احشام شد.

سرهنگ "موذن" با بیان اینکه کشف سرقت احشام نیز در سه ماهه اول سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته 37 درصد افزايش داشته، گفت: این طرح در مقايسه با دوره قبلي اجراي آن 46 درصد افزايش دستگيري و 127 درصد افزايش کشفيات داشته است.

وی با بیان اینکه همکاری برخی از سازمان های مربوطه در جلوگیری از سرقت احشام تاثیر بسزایی دارد، گفت: لازم است سازمان های مسئول تکمیل تجهیزات الکترونیکی لازم را در دستور کار خود قرار دهند تا در صورت سرقت احشام، بتوانیم در سریع ترین زمان ممکن سارقان را شناسایی و آنان را در اجرای رفتارهای مجرمانه خود ناکام بگذاریم.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا نسبت به بکارگیری افرادی مورد اعتماد برای نگهبانی دام ها و برای جلوگیری از سرقت احشام به دامداران توصیه کرد و گفت: محل نگهداری احشام را به سیستم های پیشگیری از سرقت از جمله دوربین های مدار بسته مجهز و حتما با مشاهده هرگونه فرد یا خودرو مشکوک در نزدیکی محل نگهداری احشام با پلیس 110 تماس بگیرید.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون