نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1398/5/12      14:13:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:356


نسخه چاپی
انهدام باند سند نمره کار خودروهای زانتیا در تهران
گروه استان ها – تهران بزرگ – سرکلانتر دوم پایتخت از دستگیری اعضا باند 5 نفره سارقان حرفه ای خودروی زانتیا خبر داد و گفت: متهمان در گاراژی در شهرستان های مرزی اقدام به فروش خودروهای سند نمره می کردند.

 

 

سرهنگ " فرزاد تاجره" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: اواخر اردیبهشت ماه سال جاری، وقوع یک فقره سرقت خودرو زانتیا به کلانتری 134 شهرک قدس اعلام شد که شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان داشت: با آغاز تحقیقات پلیسی، سرقت مشابه دیگری نیز به سرکلانتری اعلام و مشخص شد که سارقان در این فقره از سرقت نیز یک دستگاه خودروی زانتیا دیگر سرقت کرده اند.

سرهنگ تاجره گفت: ماموران در تحقیقات میدانی که از محل های وقوع سرقت انجام دادند، مشخص شد که سارقان 2 نفر بوده و با استفاده از یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس اقدام به سرقت خودروهای زانتیا کرده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی پلاک انتظامی خودرو سارقان شناسایی شد، تصریح کرد: در گام بعدی مشخص شد که خودرو متهمان سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت در سامانه پلیس دارد.

سرکلانتر دوم گفت: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی تصویری از چهره سارقان به دست آمد و در پایش های اطلاعاتی مشخص شد که متهمان از سارقان سابقه دار بوده و مخفیگاه آنان در شهر مریوان و کامیاران است.

سرهنگ تاجره افزود: با اخذ نیابت قضائی هر 2 متهم در 2 عملیات  مستقل و مجزا در مخفیگاهشان دستگیر و در بازجویی های انجام شده ضمن اعتراف به سرقت خودروهای زانتیا ، اظهار داشتند: پس از سرقت خودروها در شهر تهران آن ها را به گاراژی در یک شهرستان مرزی منتقل و پس از تغییر شناسه های خودرو به صورت سند نمره می فروختند.

وی با بیان اینکه متهمان در بازجویی های انجام شده به 11 فقره سرقت اعتراف کرده اند، گفت: در گام بعدی 3 همدست دیگر سارقان نیز شناسایی و در بازرسی از گاراژ مذکور 3 دستگاه خودرو زانتیا کشف شد.

این مقام انتظامی افزود: علاوه بر 3 خودرو کشف شده از مخفیگاه متهمان، 5 دستگاه خودرو قطعه قطعه شده، 30 قطعه درب خودرو، 20 قطعه درب صندوق عقب خودرو، 10 قطعه داشبورد، 2 قطعه موتور و گیر بکس و 6 باک بنزین کشف شده است.

سرکلانتر دوم افزود: متهمان برای کشف جزئیات پرونده در اختیار ماموران عملیات کلانتری 134 شهرک قدس قرار دارند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون